۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84559735
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه موشک بالدار مافوق صوت آزمایش کرد

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه از پرتاب آزمایشی یک موشک مافوق صوت از نوع تسیرکون که به قاتل ناوهای هواپیمابر معروف شده، خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، یک مقام وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که ناوشکن «آدمیرال گورشکوف» ناوگان شمال روسیه از دریای سفید موشک تسیرکون را پرتاب کرد.  

موشک با موفقیت پرتاب شد و به هدف تعیین شده در فاصله ۴۰۰ کیلومتری اصابت کرد.

مقام وزارت دفاع روسیه گفت که پرتاب آزمایشی این موشک، مشخصات فنی را تایید کرد.  

 پرتاب آزمایشی قبلی موشک تسیرکون دو هفته پیش صورت گرفته بود.

بر اساس قوانین روسیه، قبل از این که موشکی به ارتش این کشور تحویل شود، باید ۹ بار مورد آزمایش قرار گیرد و پس از تایید مشخصات فنی آن، موشک به ارتش روسیه تحویل می شود.

براساس اطلاعات رسانه های روسی، موشک مافوق صوت تسیرکون با سوخت جامد و رادار گریز، می تواند اهداف را در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری نابود کند که تا ۸۰۰ کیلومتر نیز می تواند افزایش یابد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اخیرا اعلام کرد که موشک جدید مافوق صوت تسیرکون (معروف به قاتل ناوهای هواپیمابر) سال ۲۰۲۲ به ارتش روسیه تحویل می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین در جلسه با سران وزارت دفاع روسیه و صنایع دفاعی این کشور در سوچی خاطرنشان کرد که مراحل آزمایش موشک مافوق صوت تسیرکون به پایان می رسد و از سال آینده، این موشک ها به ناوگان نظامی روسیه تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمایشات این موشک موفق بوده است، اظهار کرد: موشک تسیرکون در جریان آزمایشات بطور دقیق به هدف اصابت کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: موشک مافوق صوت تسیرکون از زیر آب و نیز از عرشه ناو پرتاب شده و همه موشک های پرتاب شده به هدف اصابت کرده اند.  

موشک تسیرکون در حالی برای تحویل به نیروی دریایی روسیه آماده شده است که رویارویی دریایی روسیه و غرب در دریاها بویژه در دریای سیاه وارد مرحله جدید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha