حسینی: دولت و مجلس در بسیاری از امور تفاهم و تعامل خوبی دارند

تهران-ایرنا- معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: دولت و مجلس در بسیاری از امور تفاهم و تعامل خوبی دارند که نمونه آن را در رای اعتماد بالای نمایندگان به وزرا شاهد بودیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا سید محمد حسینی در مراسم گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه ها با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور که به میزبانی وزارت دفاع برگزار شد، فرارسیدن روز مجلس را تبریک گفته و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس گفت: دولت و مجلس در بسیاری از امور تفاهم و تعامل خوبی دارند و در رای اعتماد بالای نمایندگان به وزرا شاهد این همکاری و همیاری بودیم.

 وی اضافه کرد: مقرر شد روز چهارشنبه ۱۰ آذر که روز مجلس و سالگرد شهید مدرس است اولین جلسه مشترک هیئت دولت و مجلس برگزار شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با گرامی داشت یاد و خاطره شهید مدرس افزود: شهید مدرس انسانی عالم و مبارز بود. الگوی امام در مبارزات سیاسی، شهید مدرس بود امام بارها کمالات شهید مدرس از جمله شجاعت و پارسایی وی را تحسین کرد و تعبیر « سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما  عین سیاست ما است » را امام به نقل از شهید مدرس بیان می‌کرد.

حسینی افزود: الگویی برتر و بهتر از شهید مدرس برای نمایندگی مجلس سراغ نداریم و امیدواریم که نمانیدگان مجلس همواره آن مجاهد متقی و عالم ربانی را الگوی زندگی فردی و مسیولیت نمایندگی خود قرار دهند و با تمام توان به مردم خدمت کنند.مدرس هرگز به دنبال منافع شخصی و مطامع دنیایی برای خود و اطرافیان نبود و جز اعتلای کشور دغدغه‌ای نداشت.

معاون رییس‌جمهور در امور مجلس ضمن قدردانی از کسانی که به نحوی در رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش کمک کردند، گفت: نمایندگان در عین همراهی با دولت راجع به آموزش و پرورش حساسیت خاصی داشتند و با بررسی دقیق کارنامه و برنامه‌ آقای نوری به وی اعتماد کردند و امیدواریم آقای نوری هم بتواند وظیفه خطیری را که بر عهده گرفته به خوبی انجام دهد. 

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش به دلیل اهمیتی که دارد همواره از این چالش‌ها داشته و در دولت یازدهم و دوازدهم هم ۴ وزیر داشتیم و ۲ سرپرست، در گذشته هم مواردی بوده که وزرای پیشنهادی رأی نیاورده‌اند چرا که وزارت آموزش و پرورش با وزارتخانه‌های دیگر تفاوت و تمایز جدی دارد.

حسینی گفت: در اطلاع‌رسانی عملکرد دولت یک مقدار کم‌کاری شده و باید این کم‌کاری را جبران کنیم. با انتخاب سخنگوی دولت و آغاز به کار شورای اطلاع رسانی امیدواریم در این زمینه شاهد اقدامات مناسب‌تری باشیم. 

معاون رییس‌جمهوری با اشاره به جلسات نمایندگان با رییس‌جمهور اظهار داشت: در جلسه اخیر که سه ساعت طول کشید ۳۲ نماینده صحبت کردند و آقای رپیس جمهور با حوصله به نقطه نظرات و مطالبات نمایندگان ملت توجه کردند.

وی با بیان اینکه سند تحول دولت آماده شده و بزودی رونمایی خواهد شد، گفت: این سند اقدام مهمی است که کار کارشناسی دقیق و عمیقی انجام شده و پژوهشگاه‌های مختلف نظر داده‌اند. این سند از پشتوانه علمی و تجربی قوی برخورداراست و اهداف بیانیه گام دوم در آن لحاظ شده است و همه باید کمک کنند تا بتوان اهداف سند تحول را محقق کرد.

در این نشست قاسم جعفری، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و صفایی‌فر معاون تقنینی این معاونت گزارشی از فعالیت های معاونت پارلمانی ارائه دادند.

همچنین معاونان پارلمانی وزارت خانه‌ها دیدگاه های خود برای تقویت تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بیان کردند.

در بخشی از گردهمایی از نمایشگاه تازه‌ترین دستاوردهای صنعت دفاعی کشور بازدید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha