توسعه فضای کسب و کار در خراسان جنوبی مورد انتظار است

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: باید زمینه توسعه فضای کسب و کار با حمایت از سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی در فصل جدید خدمت‌رسانی و مدیریت استان فراهم شود تا شاهد رونق اقتصادی بیشتری باشیم.

مرتضی صفدری‌زاده روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی که با حضور وزیر کشور در بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: برای حضور در فضای کسب و کار توسط استانداران سابق از جمله آقایان ملانوری و معتمدیان فضاهای خوبی ایجاد شده است.

وی گفت: از وزیر کشور درخواست داریم که استاندار جدید خراسان جنوبی را به عنوان استاندار ویژه‌ ببینند تا این استان دارای یک امتیازی باشد و در دولت جمهوری اسلامی بیش از گذشته، بتوانیم راه‌حل‌های خوبی برای استان داشته باشیم.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی سرشار از پتانسیل‌هایی است که می‌تواند برای توسعه، رشد و آبادانی ایران اسلامی نقش‌آفرینی بیش از پیش داشته باشد.

وی گفت: خراسان جنوبی می‌تواند با معادن قوی و محصولات استراتژیک شاخص از جمله زعفران، زرشک، عناب و انار و همچنین مرز مشترکی که با کشور در حال توسعه افغانستان دارد، بیش از گذشته بر روی ریل توسعه قرار گیرد.

صفدری‌زاده افزود: این استان توانسته در سال‌های اخیر دستاوردهای خوبی را در خصوص تجارت و توسعه بازرگانی با کشور افغانستان داشته باشد و می‌تواند نقش بهتری را با نگاه ویژه حاکمیتی و پیگیری مدیریت جدید استان ایفا کند.

وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خراسان جنوبی در ابتدا با اراده عمومی مردم و بخش خصوصی قطعا تحقق پیدا خواهد کرد و استاندار جدید هم حتما باید از همراهی بخش خصوصی دلسوز و تعلق خاطر این استان برخوردار باشد.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی می‌تواند در جهت توسعه، رشد و آبادانی استان نقش موثری را ایفا کند، اضافه کرد: در جهت تحقق سیاست‌های کلی نظام باید حضور موثرتر بخش خصوصی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه آیت الله رییسی نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری است گفت: از ایشان توقع داریم که حمایت‌های خوبی از استان ما داشته باشند و می‌دانیم که نگاه ویژه‌ای به خراسان جنوبی دارند.

صفدری‌زاده افزود: در زمینه توسعه اقتصادی خراسان جنوبی باید توسعه شبکه گاز انجام شود تا تعدادی بیشتری از واحدهای تولیدی و صنعتی از نعمت گاز برخوردار شوند و آسان کردن راه ارتباطی بین مراکز استان‌ها، توسعه خطوط هوایی است که باید در فرودگاه بیرجند اتفاق بیفتد.

وی گفت: در همین جلسه آمادگی بخش خصوصی را اعلام می‌کنم که درخصوص خرید هواپیما و تجهیز خطوطی مستقل برای خراسان جنوبی همکاری خواهد داشت.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی افزود: امیدواریم با نگاه ویژه مرکز کشور و با پیگیری‌های استاندار جدید خراسان جنوبی و همراهی بخش خصوصی شاهد رفع برخی قوانین باشیم که به نوعی مانع توسعه خراسان جنوبی شده است.

وی عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند زیرساخت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده است که امیدواریم در سایه توجه دولت بتواند موفقیت‌های بیشتری را کسب کند.

وزیر کشور بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند وارد مرکز این استان مرزی شد.

وی با همراهی استاندار و جمعی از مسوولان خراسان جنوبی در گلزار شهدای بیرجند حضور یافت و به مقام شامخ ۲ هزار شهید خراسان جنوبی ادای احترام کرد.

وزیر کشور سپس در ششمین نشست شورای اداری استان در سال جاری با موضوع تکریم استاندار سابق و معارفه استاندار جدید خراسان جنوبی در سالن فرهنگسرای شهر بیرجند حضور یافت.

"جواد قناعت" که در جلسه چهارشنبه سوم آذر ماه هیات وزیران به عنوان نهمین استاندار خراسان جنوبی رای اعتماد گرفت، امروز (هشتم آذر) با حضور وزیر کشور در بیرجند معرفی می‌شود.

همچنین در این آیین از خدمات "حمید ملانوری" استاندار سابق خراسان جنوبی که از آبان سال گذشته تاکنون این مسئولیت را برعهده داشت، قدردانی می‌شود.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha