رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «دیناروند» را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم حمیده دیناروند» مادر گرامی شهیدان معزز «کاظم، محمد و یدالله دیناروند» را به خانواده این شهیدان و مردم شهید پرور استان خوزستان تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از «ایثار»،  سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز دوشنبه با صدور پیامی خطاب به خانواده محترم شهیدان گرانقدر دیناروند تاکید کرد: ایمان و ایثار مادران معظم شهدا که فرزندان عزیز خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های والای الهی، اسلامی و انقلابی هدیه کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان مؤمن و والا مقام نیست.

درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم حمیده دیناروند» مادر گرامی شهیدان معزز «کاظم، محمد و یدالله دیناروند» را به شما خانواده محترم و مردم شهید پرور استان خوزستان تسلیت عرض می‌نمایم.

بی‌شک ایمان و اراده راستین این شهدا ریشه در اعتقادات ناب و خالصی دارد که توسط والدین گرانقدر آنان بالندگی یافته که در این میان نقش این بانوی ارجمند در جهت تربیت اسوه‌های جهاد و مقاومت بی‌بدیل است. به یقین از دست دادن مادر والامقامی که با افتخار به شهادت فرزندان عزیز خویش، در ادامه راه آن شهدای معظم با اعتقادی راسخ استقامت و پایداری نمودند، بسیار غم‌انگیز است.

رییس بنیاد شهید خاطر نشان کرد: اینجانب از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید آن که به فضل الهی و در جوار فرزندان شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

مرحومه "حمیده دیناروند" مادر شهیدان «یداله، کاظم و محمد دیناروند» پس از سالها فراق از فرزندان دلیر و افتخارآفرینش در ۴ آذر ماه سال ۱۴۰۰ به علت کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر پاک این مادر شهید با حضور جمعی از مسئولان شهرستان شوش و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران روز جمعه ۵ آذر ماه در گلزار شهدا بخاک سپرده شد.

گفتنی است شهید یداله دیناروند در یکم فروردین ۱۳۴۵ در شهرستان شوش متولد و در دوازدهم مرداد ۱۳۶۹ در منطقه عملیاتی هویزه به شهادت رسید.

شهید کاظم دیناروند در بیستم اسفند ۱۳۴۹ در شهرستان شوش متولد و در بیست و سوم آذر ۱۳۶۵ در ۵۰متری روستای ابوذر غفاری بر اثر انفجار مواد منفجره به شهادت رسید.

شهید محمد دیناروند در بیست و یکم آذر ۱۳۵۲ در شوش به دنیا آمد و در بیست و سوم آذر ۱۳۶۵ در ۵۰متری روستای ابوذر غفاری بر اثر انفجار مواد منفجره به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha