باید از ظرفیت‌های موجود برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در همه حوزه‌های فرهنگی و سایر دستگاه‌های اجرایی به‌ منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود که این کار می‌تواند اثرات مطلوبی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا از «ایثار»، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز دوشنبه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت هم‌افزایی در انجام برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اجرای بخشی از مأموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند با همراهی دستگاه‌های دیگر اعم از دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی با کیفیت و سرعت بهتری انجام شود، البته باید توجه داشته باشیم این موضوع به معنی سلب مسئولیت از بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در همه حوزه‌های فرهنگی به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود، به‌عنوان‌مثال در حوزه ورزش می‌توان فعالیت‌های زیادی را با همراهی وزارت ورزش و جوانان انجام داد که یکی از آن‌ها نام‌گذاری مسابقات مهم ورزشی با نام شهدا به‌ویژه شهدای عرصه ورزش است که می‌تواند اثرات مطلوبی را به دنبال داشته باشد.

معاون رئیس جمهوری درمورد حوزه رسانه‌ای بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر چندین پایگاه مختلف خبری و اطلاع‌رسانی مشغول فعالیت در بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکل برای مخاطبان اخبار بنیاد در جامعه معزز ایثارگری شود. سایت ایثار پایگاه اصلی اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و سایر سایت‌های خبری باید در این سایت دارای درگاه باشند و فعالیت‌های همه تحت یک شکل منسجم و یکسان انجام شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر ضرورت تکریم و احترام به ایثارگران گفت: رفتار ما در مواجهه با جامعه معزز ایثارگری باید به‌گونه‌ای باشد که در نهایت منجر به افزایش عزت نفس این عزیزان شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: نخستین اصل در کار مدیریتی آموزش است و دومین اصل آن تبیین، یادآوری و نظارت بر اجرای مسائل کاری و قوانین است.

وی افزود: یکی از آفت‌های مهم در عرصه مدیریت فراموشی در امور خیر است که باید به‌شدت مراقب این موضوع بود تا یک خیر باعث فراموشی خیر دیگر نشود.

همچنین در این جلسه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه فرهنگی توسط سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی وآموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha