آموزش‌های حرفه‌ای و مهارتی موتور محرک ایجاد اشتغال است

همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از حرفه و مهارت آموزی به عنوان موتور محرک ایجاد اشتغال یاد کرد و گفت: توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان ضروری است.

به گزارش ایرنا، «وهب مختاران» روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی شهر همدان برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و  ایجاد اشتغال پایدار، اظهار داشت:  ایجاد بسترهای لازم براب توسعه و افزایش سطح آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان همدان باید در اولویت قرار گیرد.

وی همچنین بر لزوم حمایت از ایجاد بازارچههای دائمی و فصلی مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک با توجه به رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای مهارت آموزی، ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش‌های ارائه شده در سازمان فنی و حرفه ای با توجه به نیاز و ظرفیت‌های موجود انجام می شود، افزود: ورود آموزش دیدگان به بازار کار از مهم‌ترین نتایج توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با نگاه بومی و منطقه‌ای است.

«محمود مسگریان» رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بزرگترین معضل امروز جامعه، بیکاری و اشتغال نسل جوان است، اظهار داشت: با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و تشویق مردم به فرهنگ مهارت آموزی، زمینه برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار و مولد در جامعه را فراهیم خواهیم کرد.

وی خواستار تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با شورای شهر در راستای ارائه آموزش های مهارتی به افراد آسیب پذیر در مناطق حاشیه شهر همدان شد.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی فعال در راستای مهارت آموزی برای ایجاد فرصت های شغلی است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha