بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی در خاش برگزار شد

زاهدان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر خاش سیستان و بلوچستان گفت: بیست و سومین مانور ایمنی و زلزله با شعار "مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" با هدف بالا بردن سطح آگاهی دانش‌آموزان در زمان زلزله در سطح مدارس با محوریت دبیرستان دخترانه خضرا این شهرستان برگزار شد.

جلال هاشمزهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش‌های لازم توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر به دانش ‌آموزان داده شده، با توجه به ضرورت ارتقای آمادگی جامعه برای کاهش خطرپذیری و ارتقای ظرفیت مواجه با اثرات سوانح طبیعی برخی از ساکنان محلات مجاور مدارس نیز در این مانور حضور دارند.
وی بیان کرد: یکی از اهداف مهم برگزاری مانور این است که در زمان بحران بتوانیم از مدرسه به عنوان یک پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران در سطح محلات استفاده کنیم.
رییس جمعیت هلال احمر خاش ادامه داد: باتوجه به اینکه کشور ایران در منطقه زلزله‌خیز واقع شده ضرورت دارد که سطح آمادگی خود را در برابر حوادث طبیعی افزایش دهیم.
وی اظهار داشت: وقوع زلزله در نقاط مختلف کشور تبعات انسانی و اقتصادی زیادی را به‌دنبال داشته که ارتقای آمادگی عمومی برای مواجه با این پدیده طبیعی از اهمیت وِیژه‌ای برخوردار بوده و آمادگی برای مقابله با این پدیده طبیعی اهمیت دارد، یکی از راه‌های ایجاد این آمادگی برگزاری مانورهای متعدد است.
در برگزاری این مانور ایمنی و زلزله نیروهای امدادی از هلال احمر، آتش‌نشانی، اورژانس، پلیس، سپاه، اداره آب و فاضلاب، اداره برق و غیره در دبیرستان دخترانه خضرا شهرستان خاش حضور داشتند.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha