گلزار شهدای جدیدی در مشهد ایجاد می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی شده است تا گلزار شهدای جدیدی در مشهد، در آرامستان "بهشت رضوان" این شهر برای شهدا و خانواده معظم شهیدان و ایثارگران ایجاد شود.

حجت الاسلام حسین معصومی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بازدید صورت گرفته از آرامستان رضوان مشهد، بهترین قطعه در این مکان به منظور احداث گلزار جدید شهدا جانمایی شده که در سال های آینده ساماندهی و آماده‌سازی خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اتمام ظرفیت آرامستان بهشت رضا(ع) طی سالهای آینده، مقرر شد قطعه یاد شده در بهشت رضوان برای شهدای جدید و خانواده شهدا به دیگر افراد واگذار نشود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: این قطعه اختصاصی به مساحت ۶ هکتار در بهترین مکان بهشت رضوان قرار دارد و طی سالهای آینده شهدای جدید و اصحاب شهدا شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا در آن محل تدفین خواهند شد.

معصومی ادامه داد: طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، باید در آرامستان‌ها، بلوک‌های مختص شهدا و ایثارگران مشخص شود و نیز در قطعه جدید شهدا در این آرامستان، محلی برای فضای سبز، جایگذاری نماد و نصب پرچم‌های متبرک به اسامی معصومین(ع) مشخص شده است.

سند هویت انقلابی و غیرت دینی و ملی مردم خراسان رضوی، ثبت پرونده  ۱۷ هزار و ۳۲۱ شهید، ۵۰ هزار و  ۳۹۵ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده در بنیاد شهید خراسان رضوی است.

بر اساس اعلام شهرداری مشهد از سال ۵۴ تاکنون ۳۰۰ هزار نفر در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد، به عنوان آرامستان اصلی شهر، دفن شده اند و اکنون بیش از ۷۰ درصد ظرفیت این مکان تکمیل شده است.

در مجموع بیش از پنج هزار و ۵۰۰ شهید در آرامستان بهشت رضا(ع) مدفون شده اند.

آرامستان بهشت رضوان مشهد، مهرماه سال ۹۵ به مساحت ۱۸۸ هکتار وسعت افتتاح شد و تاکنون سه هزار نفر در آن دفن شده‌اند، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بهشت رضوان قرار است به عنوان آرامستان اصلی شهر به مردم شمال و شمال غرب مشهد خدمات رسانی کند.

آرامستان رضوان در جوار روستای گنبدواز در مسیر جاده مشهد - کلات و آرامستان بهشت رضا(ع) در مسیر جاده مشهد- نیشابور واقع شده است.

مسیر تردد از میدان امام حسین(ع) تا آرامستان بهشت رضوان مشهد بیش از ۱۵ کیلومتر و مسیر دسترسی به بهشت رضا (ع) از پلیس راه مشهد- نیشابور ۱۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha