ابلاغ دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور

تهران-ایرنا- سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان «دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰» را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

 به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، در راستای فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای شناسایی، جذب و تشویق دانش آموزان با استعداد و علاقه مند، دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور را برای اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به عنوان تنها متولی در حوزه نخبگانی دانش آموزی وظیفه تحقق این مسئولیت را بر عهده دارد. بر همین اساس به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده آزمون ها و دوره های آموزشی المپیاد های علمی ویژه دانش آموزان مدارس دوره دوم متوسطه داخل و خارج از کشور مطابق دستورالعمل برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی ابلاغ شده، اجرا می شود.

بر اساس این دستورالعمل آزمون های مرحله اول المپیادها در ۱۳ رشته کامپیوتر، جغراقیا، علوم زمین، شیمی، تفکر و کارآفرینی، نجوم و اختر فیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی،   اقتصاد و مدیریت، ادبی، نانو فناوری اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha