ساخت برنامه‌های آموزشی یکی از نیازهای جامعه برای حفظ محیط‌زیست است

تهران - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ساخت برنامه‌های آموزشی یکی از نیازهای امروز جامعه برای حفظ محیط‌زیست و شناساندن هر چه بهتر آن است که در این زمینه می‌توان از صدا وسیما استفاده کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، نورالله مرادی در دیدار با مهدی رحمتی معاون امور استان های سازمان صداو سیما که با هدف اجرای برنامه های مشترک فرهنگی برای حفظ محیط زیست کشور برگزار شد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ و حراست از محیط زیست کشور و استفاده از ظرفیت های صدا و سیما با محوریت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، افزود: یکی از نیازهای امروز جامعه برای حفظ محیط‌زیست ساخت برنامه های آموزشی برای شناساندن هرچه بهتر محیط زیست است که این امر نیاز به بستر مناسب دارد که سازمان صدا وسیما با توجه به گستره مخاطب و ظرفیت مناسبی که دارد یکی از اولویت های  اصلی سازمان محیط زیست برای این امر است.

مرادی با بیان اینکه آموزش همگانی و ایجاد حساسیت در این حوزه مستلزم هم افزایی همه متولیان حوزه فرهنگ و آموزش است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های مردمی و آموزش مستمر ، اثر بخش، نوآورانه و خلاقانه به شیوه های مختلف با جدیت از سوی سازمان محیط زیست دنبال می شود و انتظار می رود با توجه به اهمیت موضوع، صدا وسیما بیشتر از گذشته به این مهم بپردازد.

همچنین معاون امور استان های سازمان صدا وسیما با اشاره به اهمیت موضوع محیط زیست در ارکان مختلف این سازمان، گفت: موضوع حفظ محیط زیست در مجموعه سازمان صدا و سیما به دو صورت در دستور کار قرار دارد اولین موضوع توجه ساختار فضای کاری است که هرگونه تغییر در فضاهای ساختمانی در مجموعه سازمان و طراحی استودیوهای تولید و پخش با رعایت تمام موازین محیط زیستی انجام می شود و دومین مسئله پرداختن به موضوعات محیط زیستی در ساخت و پخش برنامه های تولیدی صدا وسیما است.

مهدی رحمتی با بیان اینکه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی که به عنوان سرمایه های ارزشمند کشور است، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های داخلی با مراکز استان، پرداختن به مسائل طبیعی استان ها از قبیل شناساندن مناطق حفاظت شده و طبیعی برای جامعه از طریق ساخت برنامه ها و گنجاندن در سریال های تولیدی و نیز در کنار آن پیگیری معضلات محیط زیستی استان تا زمان مرتفع شدن موضوع از تکالیف استانی است.

وی از تولید برنامه های فرهنگی و گزارش های خبری در حوزه آموزش کشاورزان، صنعت گران و مردم در خصوص صرفه جویی در استفاده از منابع آبی کشور عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با همکاری دستگاه های مرتبط توانستیم با آموزش و ایجاد انگیزه در میان جوامع مختلف کشور در حوزه کشاورزی و صنعت در خصوص نوع کشت و تولیدات صنعتی نسبت به زمان و شرایط آبی آن منطقه در برخی مناطق به همکاری های خوبی دست پیدا کنیم.

رحمتی ایجاد تعاملات سازنده میان استانی در حوزه مصرف آب را یکی از مولفه های اصلی در بخش فرهنگ سازی دانست و خاطر نشان کرد: یکی از اهداف سازمان صدا وسیما ایجاد انگیزه در مطالبه گری  ملی در بحث مصرف آب و حفظ منابع آبی کشور است.

معاون سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به وجود ۳۳ مرکز استانی و سه رادیو شهری زیر مجموعه این سازمان عنوان داشت: سازمان صدا و سیما آمادگی آن را دارد با همکاری معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل محیط زیست استانی و با ارائه محتواهای مناسب و کلید واژه های موثر در حوزه محیط زیست از سوی این سازمان اقدام به تولیدات برنامه ها و موشن گرافی های متعدد در خصوص کند.

در پایان این جلسه مقرر شد تا با تشکیل کارگروه کارشناسی میان دو سازمان فعالیت های گسترده و موثرتری در حوزه محیط زیست صورت گیرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha