نماینده چابهار: کشورهای غربی جدیت خود را در مذاکرات نشان دهند

تهران- ایرنا- نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در مذاکرات وین جدی است و کشورهای غربی باید در مذاکرات وین جدیت خود را نشان دهند.

«معین الدین سعیدی» در گفت و گو با خبرگار سیاسی ایرنا با اشاره به آغاز مذاکرات نمایندگان ایران و ۱+۴ برای رفع تحریم‌ها در وین گفت: در این دور از مذاکرات تقسیم کار به صورت جدی صورت گرفته و هر کدام از دیپلمات‌های شرکت کننده در مذاکرات وین کارویژه مشخصی دارند.

نماینده مردم چابهار در مجلس مباحث مطرح شده درباره تعداد مذاکره کنندگان ایرانی در وین را فضاسازی و تبلیغات رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: طرح این مسائل در فضای رسانه‌ای برای به حاشیه بردن اصل موضوع است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، جاده دیپلماسی را دوطرفه خواند و گفت: موفقیت هر مذاکراتی نیازمند انعطاف در مذاکرات است اما تاکنون طرف آمریکایی به تعهدات خود عمل نکرده است و در فضای رسانه ای هم رویکرد زیاده خواهانه ای داشته است.

 سعیدی خاطر نشان کرد: ایران جدیت خود را در تمام روندهای دیپلماتیک با رعایت سه اصل «عزت، حکمت و مصلحت» نشان داده است و اگر قرار است راستی آزمایی برای جدیت طرف‌های مذاکره کننده در این مذاکرات مطرح شود، باید کشورهای غربی این جدیت را نشان دهند.

نماینده مردم چابهار تصریح کرد: جمهوری اسلامی با رعایت مواضع اصولی خود جز با رژیم اشغالگر قدس با همه کشورهای دنیا تعامل سازنده و احترام متقابل دارد و مشخصا در این حوزه در مذاکرات هسته ای نشان داده که به تعهدات خود پایبند است.

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه کشورهای غربی به دنبال زمینه‌سازی برای کسب اهرم‌هایی در مذاکرات هستند،‌ گفت: برای جلوگیری از تکرار اتفاقات گذشته، طرف غربی ثابت کند که به صورت یکجانبه توافق را برهم نخواهد زد.

وی با بیان اینکه در روابط بین الملل دشمن و دوست دائمی نداریم آنچه که دائمی است منافع ملی است، گفت: رویکرد راهبردی دولت سیزدهم این است که اقتصاد رابه برجام گره نمی‌زنیم وخواهان تعامل حداکثری تجاری و اقتصادی با همه کشورهای دنیا هستیم.

نماینده مردم چابهار با بیان اینکه در این مذاکرات باید حفظ حقوق ملت ایران در اولویت باشد، گفت: تیم مذاکره کننده بر رفع حداکثری تحریم‌ها و تقویت روابط تجاری و اقتصادی با همه کشورهای دنیا تمرکز کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha