مربی تیم ملی شنا: به دنبال کاهش رکورد «افقری» در قهرمانی جهانی هستیم

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی شنا کشورمان گفت: امیدواریم «مهرشاد افقری» شرایط خوبی در مسابقه‌های قهرمانی جهان داشته باشد و بتواند رکورد خود را بهبود بخشد.

به گزارش ایرنا، مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان قرار است در آذر ماه امسال به میزبانی ابوظبی برگزار شود و ایران سه نماینده در این مسابقات دارد که یکی از آن‌ها «مهرشاد افقری» دارنده ورودی B المپیک است.

از این رو «گامر دیلانچیان» مربی تیم ملی در پایگاه قهرمانی اصفهان و مربی افقری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: سطح این رقابت‌ها در حد المپیک است و قهرمانان جهان نیز در آن حضور دارند. 

وی ادامه داد: کسب ورودی این مسابقات آسان‌تر است و به همین دلیل تعداد بیشتری از شناگران در آن حضور پیدا می‌کنند. سه شناگر ایرانی نیز حضور دارند که یکی از آن‌ها مهرشاد است. او در دو ماده ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه با حریفان رقابت می‌کند.

مربی تیم ملی شنا در خصوص وضعیت افقری بیان کرد: تمرینات مهرشاد در اصفهان پیگیری می‌شود و شرایط او بسیار خوب است اما هنوز به آمادگی صد درصد نرسیده است. در فرصت باقیمانده امیدواریم آمادگی کامل حاصل شود تا نتیجه خوبی در این مسابقات رقم بخورد. 

دیلانچیان تصریح کرد: مشکل ما نبود استخر ۲۵ متر بود که از امروز در اصفهان یک استخر در اختیار ما قرار می‌گیرد و سکوی آن نیز امروز نصب می‌شود. امیدواریم مهرشاد شرایط خوبی در این مسابقات داشته باشد و بتواند رکورد خود را کاهش دهد.        

وی عنوان کرد: در اصفهان شناگران بسیار خوبی وجود دارند و امیدوارم با حمایت بیشتر از این استان، دغدغه‌ها کمتر شود. باشگاه اریس که قهرمان لیگ شده بود پیش از این هزینه‌ها را بر عهده داشت. اولین معضل رشته شنا بحث سخت‌افزاری است. شنا همیشه برای بخش خصوصی جذاب بوده است. ماده ۸۸ (واگذاری و اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی) باعث شد تا استخرها در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

مربی تیم ملی شنا اضافه کرد: این موضوع برای رشته‌های دیگر به این شکل نیست. بیشتر استفاده از استخرها برای درآمدزایی و تبلیغ بوده در زمینه آموزشی کمتر کار شده است. در این دو سال که کرونا هم آمده، دیرترین اماکن که بازگشایی شدند، استخرها بودند. امیدواریم نگاه‌ها نسبت به شنا که ورزش پایه است، بهتر شود. فدراسیون شنا سه رشته المپیکی دارد و به نظرم بودجه‌ای که به این فدراسیون اختصاص داده شده، در حد نیازهای این ورزش نیست.  

مربی تیم ملی شنا: به دنبال کاهش رکورد «افقری» در قهرمانی جهانی هستیم

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha