کردستان دومین روز بدون فوتی ناشی از کرونا را پشت سر گذاشت

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با کاهش شمار بیماران مبتلا و بستری در بیمارستانهای استان، امروز دومین روز بدون فوتی کرونا در آذرماه به ثبت رسید.

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر امروز در روزهای ۴ آذر و ۲۱ آبان هم شاهد روز بدون فوتی کرونا بودیم.

وی اضافه کرد: روند بستری و ابتلا به کرونا در استان نزولی شده و بیشتر روزها تعداد مبتلایان ۲ رقمی است  که این تعداد امروز ۷۱ نفر است که این تعداد دیروز ۴۱ نفر بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه کرونا در آذرماه در استان ۲۲قربانی داشته است، ادامه داد: هم اکنون ۲۷۶ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که بیش از نیمی از آنها با ۱۷۴ نفر آنها به سنندج اختصاص دارد.

دکتر رضاعی با بیان اینکه ۴۶ بیمار در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه دارند، به واکسینه شدن ۵۶ درصد از جمعیت هدف استان در مقابل کرونا اشاره کرد و افزود: ۷۵ درصد جمعیت استان دُز اول و ۵۶ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر رضاعی یادآور شد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا در کشور، شهرستان‌های  مریوان و سقز رد وضعیت آب و سنندج، دیواندره، بانه، دهگلان، کامیاران، سروآباد، بیجار و قروه هم در وضعیت زرد هستند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون علیه کرونا تا رسیدن به ایمنی جمعی در حال انجام و بیشتر گروه‌های هدف را هم در برگرفته است، گفت: تزریق نوبت سوم یا دُز یادآور در استان برای افراد بالای ۶۰ سال و بیماران خاص در حال انجام است و تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر این واکسن را دریافت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه واکسیناسیون کووید ۱۹، یک روش ایمن برای کمک به ایجاد ایمنی است، افزود: ایمنی افراد واکسن زده پنج برابر افرادی است که به بیماری کرونا مبتلا شده و واکسن نزده اند. 

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر امروز در کردستان یک‌هزار و ۸۹۳ قربانی داشته است که ۸۲۶ نفر آنها به سنندج اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha