تمهیدات بهداشتی کرونایی در فرودگاه مشهد تشدید شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: تمهیدات بهداشتی پیشگیری از کرونا با توجه به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در برخی کشورهای دنیا در فرودگاه بین‌المللی مشهد تشدید شده‌ است.

محمود امانی‌بنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پروازهای خارجی، از مسافران در بدو ورود ابتدا آزمون سریع کرونا گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن تست پی. سی. آر مسافر قرنطینه می‌شود.
وی اضافه کرد: در پروازهای داخلی نیز طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری، صدور بلیت برای مسافران داخلی منوط به داشتن کارت واکسن است.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: همچنین از ورود ۲۷ نفر از کارکنان واکسن نزده فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به این فرودگاه جلوگیری شد و حدود ۲ هفته به آنها مهلت داده شد که در این بازه زمانی، این افراد واکسیناسیون کرونا را انجام دادند.
امانی‌بنی افزود: غربالگری شاغلان، ضدعفونی روزانه فرودگاه و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز با جدیت پیگیری می‌شود.
شیوع سویه جدید کرونا به نام "او میکرون" با سرایت پذیری چهار تا پنج برابر بیشتر از سویه دلتا از جنوب آفریقا به سایر کشورها نگرانی های زیادی ایجاد کرده است.
فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha