وزیر کشور: نگاه دولت بر فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی است

بیرجند - ایرنا - وزیر کشور گفت: بازارچه‌های مرزی برای توسعه اقتصاد استان‌های مرزی حائز اهمیت است لذا نگاه دولت بر فعال‌سازی هرچه بیشتر آنهاست.

احمد وحیدی روز دوشنبه بدو ورود به بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: بازگشایی برخی موارد که قبلا تعطیل بوده از طریق دیپلماسی فعال با کشورهای همسایه باید انجام شود.

وی اظهار داشت: یکی از شعارها و برنامه‌ها این بوده که تمرکززدایی را از طریق دادن اختیارات بیشتر برای حمکرانی بهتر در سطح ملی و سطح استانی داشته باشیم و طبیعتا دولت سیزدهم این موضوع مهم را در برنامه داشته و دنبال می‌کند.

وزیر کشور گفت: در برنامه ۱۴۰۱ هم پیش‌بینی‌هایی شده که استانداران با اختیارات بیشتر و با منابع مالی بهتر و داشتن یک صندوق توسعه و پیشرفت استانی بهتر بتوانند مسائل استان‌ها را سر و سامان دهند و مبتنی بر اقتضائات استانی تصمیم‌گیری‌ها سریعتر، قوی‌تر و بهتر انجام شود.

وی افزود: در این چارچوب بیش از اینکه پروژه‌ها در سطح ملی تعریف شود، پروژه‌ها در سطح استانی بتواند تعریف و انجام شود.

وحیدی گفت: راه‌اندازی صندوق‌های توسعه و پیشرفت استانی در برنامه ۱۴۰۱ سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی شده و در حال طی کردن مراحل خود است لذا بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی، قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در سطح دولت یک سند آمایش ملی تایید و تصویب شده که به هر حال الان مبنا قرار دارد ولی ممکن است در جاهایی که نیاز به بازنگری داشته باشد، بازنگری شود.

"احمد وحیدی" وزیر کشور  امروز دوشنبه به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند وارد مرکز این استان شد.

وزیر کشور بدو ورود به بیرجند مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

حضور در گلزار شهدای بیرجند، دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حضور در نشست شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه استانداران سابق و جدید خراسان جنوبی از برنامه‌های وحیدی در سفر به این استان است.

"جواد قناعت" که در جلسه چهارشنبه سوم آذر ماه هیات وزیران به عنوان نهمین استاندار خراسان جنوبی رای اعتماد گرفت، امروز (هشتم آذر) با حضور وزیر کشور در بیرجند معرفی می‌شود.

همچنین در این آیین از "حمید ملانوری" استاندار سابق خراسان جنوبی که از آبان سال گذشته تاکنون این مسئولیت را برعهده داشت، تقدیر می‌شود.

همچنین یادواره سردار سرلشکر شهید حاج محمدناصر ناصری و مجاهدین بدون مرز خراسان جنوبی عصر امروز (دوشنبه) با سخنرانی وزیر کشور در حسینیه جماران بیرجند برگزار می‌شود.

وزیر کشور صبح امروز با سفر به ایلام در آیین تکریم و معارفه استاندار این استان شرکت کرد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha