آمادگی کمیته امداد برای ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در سال ۱۴۰۱

تهران - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) از آمادگی این نهاد برای ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در سال ۱۴۰۱ با اختصاص بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش ایرنا، جعفر صباغیان روز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه تعامل خوبی بین کمیته امداد و مجلس شورای اسلامی برقرار است، اظهار داشت: این تعامل باعث اعتماد هر چه بیشتر و در نتیجه منجر به حل مشکلات و رفع محرومیت در کشور خواهد شد. 

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹، ۲۸ هزار و ۶۰۰ مکاتبه از طرف مجلس شورای اسلامی با کمیته امداد صورت گرفت که بسیاری از آنها با پاسخ مثبت نمایندگان همراه شد. 

صباغیان گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری، ۱۶ هزار و ۲۸۰ فقره نامه از سوی نمایندگان به کمیته امداد ارسال شد که به ۱۳ هزار و ۳۹۰ مکاتبه پاسخ مثبت داده شده است؛ همچنین نمایندگان می‌توانند نتیجه این مکاتبه را از طریق پنلی که در اختیار آنها قرار گرفته، مشاهده کنند. 

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد افزود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی یکی از اعضای مددجویان کمیته امداد از سربازی معاف خواهد شد؛ همچنین خانواده مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه‌های دادرسی معاف خواهند بود. 

وی با بیان اینکه برای امسال ۳۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد، گفت: کمیته امداد این آمادگی را دارد که در سال ۱۴۰۱، ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کند. 

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه در سال گذشته ۴۹۰۰ میلیارد تومان بودجه تبصره ۱۶ برای ایجاد اشتغال در اختیار کمیته امداد قرار گرفت، گفت: این‌ بودجه در سال ۱۴۰۰ به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. 

پرداخت مستری به ثروتمندان کذب است

صباغیان در خصوص انتشار برخی اخبار درخصوص پرداخت مستمری به ثروتمندان خاطرنشان کرد: چنین اخباری کذب است و کمیته امداد به هیچ ثروتمندی مستمری پرداخت نمی‌کند. 

وی با اشاره به مکانیزم ورود اشخاص نیازمند به چرخه حمایت کمیته امداد اظهار داشت: وقتی کسی برای دریافت خدمات به کمیته امداد مراجعه می‌کند نظام مددکاری وارد عمل می‌شود. در ابتدا اطلاعات هویتی شخص گرفته و همه اطلاعات او بررسی می‌شود و سپس با استفاده از وب سرویس‌های اطلاعاتی همچون ثبت احوال و ثبت اسناد صحت سنجی اطلاعات صورت می‌گیرد؛ بعد تایید میدانی از سوی مددکار انجام می گیرد و پس از تایید نهایی همه این مراحل، مددجو تحت پوشش قرار خواهد گرفت. 

صباغیان با بیان اینکه دنبال شفاف‌سازی هستیم، گفت: در سامانه هوشمند و کارآمد کمیته امداد کسانی که کمک می‌کنند با ورود به پنل خود می‌توانند، گزارش‌گیری کنند. 

وی با بیان اینکه قانون جهش تولید مسکن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، افزود: در این قانون تکالیف هر دستگاه اعم از بنیاد مسکن، کمیته امداد، بانک مسکن مشخص شده است. 

معاون حقوقی و امور مجلس شورای اسلامی کمیته امداد گفت: برای اولین بار در بودجه ۱۴۰۰، سه هزار میلیارد تومان برای تامین مسکن نیازمندان در نظر گرفته شده است. 

وی گفت: طبق مصوبه مجلس، احداث ۳۶۰ هزار مسکن در چهار سال اول دولت برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است؛ بر اساس آمار سالیانه باید ۹۰ هزار خانه ساخته شود که در این خصوص تفاهم‌نامه‌هایی با ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران و ... به امضا رسیده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha