فضای شهری اردبیل به سوی مسائل دینی تغییر یابد

اردبیل- ایرنا- مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: شهرداری اردبیل باید با نگرش معنوی، فضای شهر را به سوی مسائل دینی از جمله نماز تغییر دهد.

به گزارش ایرنا، الله‌شکر عبدی روز سه‌شنبه در دیدار با شهردار اردبیل بیان کرد: شهرداری ظرفیت و توانمندی زیادی در رابطه با ترویج و توسعه نماز دارد و شهر اردبیل که به دار الارشاد معروف است، باید در این زمینه زبانزد باشد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه ترویج نماز بین ستاد اقامه نماز و شهرداری اردبیل، افزود: برخلاف انتظارها شهرداری در سال‌های گذشته چنانکه باید، در زمینه ترویج و توسعه نماز نتوانسته موفق عمل کند، در حالی که این نهاد قابلیت اجرایی بسیاری از برنامه‌ها را برای جامعه هدف در سطح شهر دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل اظهار کرد: شهرداری باید در سطح شهر اردبیل نسبت به تبلیغات محیطی مرتبط با نماز در میدان‌های پرتردد، پارک‌ها، مجتمع‌های تفریحی و گردشگری بپردازد و در ورودی‌های شهر مجتمع‌ها، پارک‌ها، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مناسب پیش‌بینی کند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود شهرداری اردبیل برای این مکان‌ها و مجتمع‌ها امام‌جماعت نیز در نظر بگیرد تا مسافران و گردشگران بتوانند نماز جماعت را در اول وقت اقامه کنند.

شهردار جدید اردبیل نیز در این دیدار گفت: نماز یک فریضه دینی و واجب شرعی است که همگان در ترویج و توسعه آن وظیفه دارند.

محمود صفری اضافه کرد: وظایف شهرداری نیز در این میان با توجه به توانایی‌ها و جامعه هدفی که دارد، از همه بیشتر است و باید نسبت به تبلیغات محیطی نماز و تامین امام جماعت برای مسجدها و نمازخانه‌های پارک‌ها و مجتمع‌های تفریحی و گردشگری اقدام کند.

اردبیل که خاستگاه سلسله صفویه به شمار می‌رود، به سبب پیشینه تاریخی پربارش به دار الارشاد، دار الامان و دار العرفان شهره بوده و در چند سال گذشته در زمره کلان‌شهرهای ایران قرار گرفته، با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر شامل پنج منطقه شهری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha