خاندوزی: هوشمندسازی در عرصه اقتصاد، رویکرد قطعی دولت سیزدهم است

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هوشمندسازی در عرصه اقتصادی رویکرد قطعی دولت سیزدهم است و ادامه‌دهنده تلاش‌ها در این زمینه با سرعت بیشتر هستیم که تلاش می‌شود در این راستا از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره‌مند شویم. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «احسان خاندوزی» امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از سامانه‌های کانتینری تولید داخل و معرفی پروژه‌های ایکس‌ری هوشمند اظهار داشت: مساله هوشمندسازی نظارت‌ها از طریق ایکس ری با اتکا به تولید داخل و به کمک جدیدترین فناوری، از نکات قابل توجه فرآیند نظارت گمرکی است. 

وی افزود: براساس آمار دستگاه‌های فعال ایکس ری در گمرکات کشور از ۱۵ دستگاه به ۱۷ دستگاه افزایش یافته است و در یک تا دو سال آینده معادل ۱۷ دستگاه دیگر نیز به کل ظرفیت اضافه می‌شود؛ یعنی ۱۰۰ درصد رشد افزایش خواهد یافت. 

خاندوزی گفت: در سه ماه‌ آینده، هر ماه یک دستگاه ایکس ری جدید با محوریت تولید داخل خواهیم داشت. 

وی با تاکید بر اتصال سامانه‌های اقتصادی در حوزه تجارت و گمرک، ادامه‌داد: درصدد هستیم با جدیت و در حد وسع خود سامانه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد را به هم متصل کنیم و با کمک یکپارچگی اطلاعات برای حکمرانی اقتصادی استفاده کنیم. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حوزه مالیاتی، بانکی و گمرکی چاره‌ای جز اتصال سامانه‌های اقتصادی نداریم، گفت: از دیگر بخش‌های اقتصادی و مدیریتی تقاضا داریم به سامانه اتصال داده بپیوندند، زیرا در این صورت قاچاق کالا و فرار مالیاتی کاهش می‌یابد و از سوء‌استفاده جلوگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha