پروژه‌های راکد سرمایه‌ گذاری در بخش گردشگری سرعین فعال می‌ شود

اردبیل-ایرنا _ استاندار اردبیل شهرستان سرعین را یک ظرفیت عظیم ملی در بخش گردشگری دانست و گفت:رزبرای رونق هر چه بیشتر این شهرستان پروژه ‌های راکد سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری این شهرستان فعال می ‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدحامد عاملی روز دوشنبه در بازدید از پروژه‌های گردشگری سرعین اظهار کرد: شهرستان سرعین با قابلیت‌ها و جاذبه‌های منحصر به‌فرد گردشگری که داراست نه تنها یکی از ظرفیت‌های استانی در بخش گردشگری بوده بلکه یک ظرفیت عظیم ملی به شمار می‌رود.
وی ادامه داد:  باید به این شهرستان با دید یک سرمایه ملی نگریسته و پروژه‌های مختلف طراحی و اجرا شود تا شاهد جهش اقتصادی و تولید ثروت در استان با استفاده از این ظرفیت باشیم.
او با اشاره به اجرای پروژه دهکده گردشگری سولان سرعین بیان کرد: ضروری است تا یک دهکده گردشگری مطابق با استانداردهای بین‌المللی و در سطح بسیار مناسب در این شهرستان ایجاد شود تا زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی را به این منطقه فراهم کند.
عاملی افزود: با توجه به راکد بودن پروژه دهکده گردشگری سولان به مدت بیش از ۲۰ سال، باید از طریق سرمایه‌گذاران جدید که توانایی تکمیل این طرح را دارند، استفاده کنیم تا شاهد راه‌اندازی این مجموعه باشیم.
استاندار اردبیل در بازدید از پروژه راکد آبدرمانی ساری‌سو هم گفت: این طرح نیز چندین سال است که راکد بوده و باید برای تکمیل آن سریعا سرمایه‌گذار جدید دارای اهلیت و توان مالی لازم و طرح مناسب تعیین شود تا زمینه برای اجرای آن فراهم شود.
نادر فلاحی مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز سرعین را از مهمترین قطب‌های گردشگری در کشور دانست و اظهار کرد: در سال‌های اخیر در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان اقدامات گسترده‌ای انجام شده است تا در ایام پساکرونا شاهد رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری در سرعین باشیم.
او با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران رونق هر چه بیشتر را برای گردشگری استان فراهم آوریم که در همین راستا حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران در این حوزه انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha