معاون استاندار: جریمه واحدهای متخلف صنفی در بوشهر بازدارنده باشد

بوشهر-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: دستگاه‌‎‌های نظارتی در این ساز و کار جریمه‎‌های بازدارنده برای واحدهای متخلف صنفی اعمال کنند.

به گزارش ایرنا، علی باستین روز دوشنبه در نشست تنظیم بازار استان بوشهر افزود: در راستای بهبود معیشت مردم باید نظارت بر واحدهای صنفی به نحوی باشد که در صورت وقوع تخلف از سوی واحدهای صنفی، با اعمال نظارت و جریمه موثر مناسب از تکرار تخلف جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اینکه استان بوشهر در بازرسی‌ها و کنترل بازار در بین استان‎‌های برتر کشور باشد، کافی نیست بلکه مردم نیز باید با مشاهده آرامش حاکم بر بازار این وضعیت را لمس کنند و شاهد گرانی‎ نباشند.

باستین ادامه داد: در موضوع مرغ نیز انتظار است با تشدید نظارت‎‌ها شرایطی فراهم شود تا از عرضه مرغ فراتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.

وی عنوان کرد: در راستای کاهش قیمت میوه و تره‌‎بار نیز باید با تشکیل کارگروهی ویزه شرایط برای ایجاد پنج میدان عرضه میوه و تره بار شهرداری در مرکز استان فراهم شود.

باستین ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون تنها ۲ میدان عرضه میوه و تره‌‎بار در بوشهر راه‌اندازی شده، انتظار است نسبت به راه‎‌اندازی سه میدان دیگر نیز اقدام شود.

وی تاکید کرد: مدیران باید در راستای بهبود معیشت مردم در تصمیم‌‎گیری‌ها اهتمام و جدیت بیشتری داشته باشند زیرا در تعامل ایجاد شده با دستگاه‌های نظارتی این دستگاه‌ها نیز برای بهبود معیشت مردم از طریق کاهش قیمت‎‌ها و مقابله با گرانی پای کار آمدند.

معاون استاندار بوشهر ادامه داد: با توجه به تغییر دولت مردم اکنون از مسئولان توقع به جایی برای تغییر و تحول در وضعیت معیشت خود دارند که باید با تلاش جهادی زمینه برای تحقق این مهم فراهم شود.

وی عنوان کرد: تلاش مدیران باید به گونه‌‎ای باشد که تا قبل از تبدیل یک معضل به تجمع‌‎های مردمی و سوژه شدن توسط رسانه‎‌های بیگانه به مسائل و مشکلات رسیدگی شود.

باستین افزود: ترک فعل از سوی مدیران آسیبی بزرگ برای جامعه است که باید با عزم و اراده مصمم برای خدمت به مردم، مانع آن شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha