مدارس خلخال در برابر زلزله آسیب پذیرند

اردبیل - ایرنا - مدیر آموزش وپرورش خلخال گفت: در حال حاضر عمر سازه و ساختمان اکثر مدارس خلخال بین ۵۰ الی ۷۵ سال بوده و بسیاری از آنها در مقابل بلایای طبیعی از جمله زلزله آسیب پذیر هستند.

رضا محمدی در حاشیه برگزاری مانور زلزله در گفتگو با ایرنا افزود: قرار گرفتن خلخال بر روی گسل لزوم ایمن سازی مدارس و آمادگی در مقابل زمین لرزه‌های احتمالی را ضروری کرده است.

وی بیان کرد: این مانور با هدف افزایش آمادگی دانش‌آموزان، مدیران و معلمان در رویارویی با زلزله و چگونگی رویارویی با این پدیده طبیعی برگزار می‌شود.

او بیان کرد: در این مانور  چگونگی آمادگی، مقابله، نحوه برخورد اولیه با زلزله و امداد رسانی به آسیب دیدگان احتمالی از سوی امدادگران هلال احمر به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

به گزارش ایرنا، در این مانور سناریوی یک زلزله پرقدرت اجرا و دانش آموزان با نحوه پناه‌گیری در نقاط امن و بی‌خطر ساختمان مدرسه و نیز چگونگی کمک به حادثه دیده‌گان در زمان وقوع زمین لرزه آشنا شده و مصدومان فرضی حادثه نیز پس از امداد رسانی اولیه در محل حادثه توسط آمبولانس‌های مستقر به چادرهای امدادی هلال احمر و بیمارستان انتقال یافتند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha