درخواست وزیر ارتباطات برای بررسی مجدد پرونده مدیرعامل «دیوار»

تهران- ایرنا- رییس روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «عیسی زارع پور» از رییس قوه قضاییه درخواست کرد با اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری بررسی، دوباره پرونده حبس قطعی مدیرعامل دیوار در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبر محکومیت مدیرعامل اپلیکیشن در اوایل هفته جاری اعلام شد. بر اساس حکم صادر شده از دادگاه تجدیدنظر تهران، «اشکان آرمندهی» به اتهام «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا، از طریق جذب زنان تن‌فروش» به حبس قطعی محکوم شد.

پس از اعلام این خبر، فعالان و مسوولان حوزه استارتاپی کشور درخواست کردند دوباره به این پرونده رسیدگی شود.

امروز سید جمال هادیان، رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات، در توئیتی از پیگیری این موضوع توسط عیسی زارع پور وزیر ارتباطات خبر داد.

وی گفت: وزیر ارتباطات از زمان اطلاع از پرونده مدیرعامل دیوار، پیگیر موضوع است و از رئیس قوه قضاییه، اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری برای بررسی مجدد این حکم را درخواست کرده است.

هادیان افزود: هر چند طبق شنیده‌ها رئیس قوه قضاییه هم از ابتدای اعلام این خبر، پیگیر موضوع است.

به گزارش ایرنا، سایت دست دوم فروشی «دیوار» پس از انتشار خبر این محکومیت، اعلام کرد: «عنوان اتهامی این حکم «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طریق جذب زنان تن‌فروش» است؛ این در حالی است که خدمات دیوار همواره تحت قوانین موجود در کشور و نظارت نهادهای ذی‌ربط بوده است. در این پرونده نیز آگهی‌های موضوع اتهام دارای هیچ محتوای غیرقانونی نبوده و محکومیت دیوار صرفا بر اساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از این پلتفرم انجام داده‌اند.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha