افزایش ۹۰ درصدی کشفیات لوازم خودروهای سرقتی

تهران - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی ناجا ضمن اشاره به اجرای طرح سه روزه مبارزه با سارقان وسایل نقلیه در آبان ماه، از افزایش ۹۰ درصدی سطح کشفیات لوازم و محتویات خودرو در این طرح نسبت به طرح قبلی خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری در تشریح اجرای دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسایل نقلیه تصریح کرد: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان وسایل نقلیه در آبان سال جاری در استان های هدف به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: در طول مدت اجرای طرح، ۲۲۸ دستگاه خودرو و ۱۲۶ دستگاه موتورسیلکت به همراه ۲۵۹۶ قلم لوازم و محتویات خودرو کشف شد و تعدادی از سارقان که بیشتر آنان سابقه دار بودند، نیز دستگیر و برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان افزایش ۹۰ درصدی سطح کشفیات لوازم و محتویات خودرو نسبت به طرح قبلی تصریح کرد: دلایل متعددی در موفقیت این طرح نقش داشته است که از جمله آن می توان به همکاری مناسب عوامل تجسس کلانتری ها و تعامل سازنده صنوف اشاره کرد.

قنبری همچنین کنترل بازارهای غیررسمی خرید و فروش کالا را گام مهمی در قطع زنجیره سرقت دانست و تاکید کرد: در صورتی که سارق نتواند کالای سرقتی را به فروش برساند و هرگونه امکان خرید و فروش از مالخر نیز سلب شود، عملا آمار وقوع سرقت نیز کاهش می یابد. 

رئیس پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: انجام اقدامات مقابله ای در برخورد با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه ادامه داشته و نتایج آن به طور مستمر به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha