سردار کارگر: ناامید کردن مردم از آینده کشور خیانت است

تهران-ایرنا- رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، یکی از طرح‌ها و برنامه‌های دشمن را ترویج ناامیدی میان مردم عنوان کرد و گفت: اینکه دانسته و یا ندانسته با حرف‌ها و سخنان نسنجیده مردم را به آینده کشور ناامید کنیم در واقع به کشور و ملت خیانت کرده‌ایم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر در جلسه معاونین، رؤسای سازمان‌ها و مدیران کل استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تبریک هفته بسیج و روز نیروی دریایی ارتش، گفت: بسیج از الطاف و هدیه الهی به ملت شریف ایران بود. حکمت و تدبیر حضرت امام خمینی (ره) در فرمان تشکیل بسیج در کشور در واقع از الهامات الهی بود.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه افزود: اوج خدمات و ایثارگری بسیج در دوران دفاع مقدس مشهود و ملموس بود و خدمات بسیج و بسیجیان، جمهوری اسلامی را از شر خباثت‌های دشمنان در دوران جنگ تحمیلی نجات داد.

سردار کارگر با بیان اینکه اگر بسیج نبود، ممکن بود در مسیر پیروزی دچار مشکلاتی شویم، گفت: کشور ما بیش از هر چیزی نیازمند تفکر بسیجی است و این تفکر باید در مجموعه کشور حاکم باشد. در همه رده‌های نیروهای مسلح اعم از نیروهای ارتش، سپاه، وزارت دفاع تا زمانی که تفکر بسیجی حاکم باشد، ما به پیشرفت و تکامل دست پیدا خواهیم کرد.

 رییس بنیاد حفظ و نشراثار دفاع مقدس با بیان اینکه امروز یکی از برنامه‌های دشمن تضعیف تفکر و روحیه بسیجی در سطح کشور است، بیان کرد: دشمن می‌خواهد بسیج را در سطح جامعه و کشور بدنام کند و به دنبال تضعیف، تحریف و انحراف تفکر و روحیات بسیج در سطح کشور است؛ اما امروز که دولت، مجلس و قوه قضاییه در مسیر رشد و تعالی نظام هماهنگ هستند، باید روحیه و تفکر بسیجی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

 مشکلات کشور با روحیه بسیجی برطرف خواهد شد

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ظرف چند سال آینده با همین روحیه و تفکر بسیجی برطرف خواهد شد، افزود: مسوولان باید با ایثار، جهاد و روحیه بسیجی در خدمت به مردم تلاش شبانه روزی و مجدانه داشته باشند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  گفت: امروز دشمن از طریق مطالبات اقتصادی و اجتماعی به‌دنبال توطئه است؛ لذا مردم بزرگوار ما باید مراقب باشند تا خدای نکرده به دام و تله‌های دشمن نیفتند، البته مسوولان دولتی به ویژه مسوولان استانی باید در این رابطه هوشمندانه عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ملی، اصحاب رسانه و خبرنگاران و کسانی‌که در فضای مجازی دستی دارند، باید مراقب سناریوهای از پیش تعیین شده دشمن باشند، تصریح کرد: ما نباید یک موضوع محلی را استانی و یک موضوع استانی را ملی و بین‌المللی کنیم و اسم آن را انعکاس به موقع خبر بگذاریم؛ چراکه این یکی از دام‌ها و تله‌های دشمن است.

سردار کارگر افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون صدها هزار شهید است، این نظام گوهری است که خداوند تبارک و تعالی به ما اهدا کرده است؛ لذا ما باید از این هدیه الهی مراقبت کنیم.

وی با اشاره به برخی موضع گیری‌های غلط عنوان کرد: نباید کسی به خود اجازه دهد و بدون طرح و برنامه و تفکر صحبت و عمل کند.

 نقد سازنده است اما دستاوردها هم گفته شود

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: یکی از انتقاداتی که امروز مطرح می‌شود، این است که چرا اینهمه دستاورد که در طول ۴۳ سال گذار از انقلاب اسلامی به دست آمده از طریق رسانه‌ها، مسوولان، نهادها و دستگاه‌های دولتی، اساتید دانشگاه‌ها و ... عنوان و منعکس نمی‌شود و یا کمتر منعکس می‌شود و همه فقط زبان انتقاد دارند؟

وی با بیان اینکه نقد سازنده کاری پسندیده و مطلوب است، افزود: اما باید در کنار انتقادات، به دستاوردها و موفقیت‌ها هم توجه شود و این پیشرفت‌های متعدد در حوزه‌های مختلف نیز باید به مردم گفته شود و به خوبی اطلاع رسانی شود. کشوری که در دوران دفاع مقدس سیم خاردار وارد می‌کرد، امروز به این سطح از توانمندی و خودکفایی رسیده است که به‌رغم تحریم‌های ظالمانه در بسیاری از حوزه‌ها موفق عمل کرده است. کشوری که در گذشته قادر نبود، یک پل، یک تونل و یا سد بسازد، امروز به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از طرح‌های عمرانی گسترده در سطح کشوررا با توان متخصصان داخلی به مرحله بهره برداری می‌رساند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به ساخت واکسن کرونا در داخل کشور گفت: دشمن تلاش کرد تا ساخت واکسن را به‌گونه‌ای دیگر جلوه دهد، اما بحمدالله این افتخار بزرگی بود که جمهوری اسلامی جزو کشورهایی باشد که خودش واکسن تولید کند.  

وی با اشاره به گنجینه دفاع مقدس و پیروزی‌های ارزشمند رزمندگان اسلام در این عرصه، گفت: ما در دفاع مقدس پیروز شدیم؛ اما امروز یک فرد ناآگاهی با حرف‌های نامربوط می‌خواهد افتخارات بزرگ دفاع مقدس را مخدوش کند؛ در صورتی‌که دشمن به پیروزی ما در دفاع مقدس اعتراف کرده است.

سردار کارگر در ادامه افزود: متاسفانه امروز یک عده‌ای فکر می‌کنند، اگر هر روز از نظام و مسوولان انتقاد کنند، این به معنای همراهی کردن با مردم است؛ درحالی‌که این افراد در واقع دانسته یا ندانسته، باورهای غلط را در سطح جامعه رواج می‌دهند.

وی ترویج نا امیدی در میان مردم را از طرح‌ها و برنامه‌های دشمن عنوان کرد و گفت: اینکه ما دانسته و یا ندانسته با حرف‌ها و سخنان نسنجیده مردم را نسبت به آینده و نظام ناامید کنیم، یعنی در واقع به کشور و ملت خودمان خیانت کرده و خائنانه رفتار کرده‌ایم.  

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: هر کسی که مردم را ناامید کند، پازل دشمن را تکمیل کرده و در راستای اجرای نقشه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها گام برداشته است.  

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در طول عمر ۴۳ ساله خود از بحران‌های متعددی عبور کرده است، افزود: امروز نیز کشور ما با مشکلاتی مواجه است که قطعا با اهتمام دولت و همدلی مردم برطرف خواهد شد.

 هیچ بن‌بستی برای حل مشکلات کشور نداریم

سردار کارگر خاطرنشان کرد: طبیعتا در مسیر پیشرفت جمهوری اسلامی با مشکلاتی مواجه هستیم، اما هیچ بن‌بستی برای حل این مشکلات وجود ندارد. جمهوری اسلامی به حول و قوه الهی تاکنون با قدرت از بحران‌ها عبور کرده است و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود.

وی یادآورشد: امروز متاسفانه عده‌ای بنا به جناح بازی سیاسی و یا در راستای اینکه خود را همگام با مردم نشان دهند، مشکلات را پررنگ‌تر و بزرگتر از آنچه که هست، جلوه می‌دهند؛ در صورتی‌ که مسوول دلسوز کسی است که برای مشکلات راه حل و راهکار ارائه کند. متاسفانه امروز سیاسی بازی و جناح بازی در کشور باعث عدم انعکاس صحیح خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: امروز تعداد افراد با سواد، متخصص و فارغ التحصیلان دانشگاهی ما با گذشته قابل قیاس نیست و جوانان در جمهوری اسلامی ایران قادر به تولید واکسن و حضور در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی هستند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی موفقیت‌های به دست آمده در شرایط تحریمی و تهدیدی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تحقق یافته است، افزود:  کدام کشور را در دنیا می‌توان پیدا کرد که سال‌ها با تحریم و مشکلات عدیده از سوی دشمنان مواجه بوده و در پرتو تمامی این مسائل و مشکلات به این همه توانمندی و افتخار دست پیدا کرده باشد و با اقتدار به مسیر خود ادامه دهد، قطعا این‌ها ثمره خون شهدا است.

سردار کارگر گفت: اگرچه بیشترین ظلم را ابرقدرت‌ها به جمهوری اسلامی کرده‌اند و امروز نیز این اقدامات مخرب از سوی دشمنان همچنان ادامه دارد، اما این بدان معنا نیست که مسئولان ما، همه مشکلات را به تحریم‌ها و تهدیدات گره بزنند؛ لذا باید برای مرتفع کردن مشکلات تلاش و اهتمام کرد، همانگونه که در دوران دفاع مقدس برای ساماندهی و بهبود وضعیت تلاش بی‌وقفه صورت گرفت.

 اقتدار و امنیت ایران در منطقه مثال‌زدنی است

وی با بیان اینکه امروز هم جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه دارای اقتدار و امنیت مثال زدنی است، افزود: در دوران دفاع مقدس آمریکایی‌ها خودشان اذعان کردند که بیش از ۳۵ کشور علیه جمهوری اسلامی از رژیم بعث حمایت کردند، اما با تمام این موارد ملت بزرگ ایران از همه این مشکلات و مصائب سربلند بیرون آمدند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: دشمنان امروز با دروغ‌پردازی و بزرگ‌نمایی می‌خواهند کشور ما را از دستیابی به دانش هسته‌ای که با سایر علوم و مسائل حیاتی در ارتباط است بازدارند، این‌ها به همین بهانه دانشمندان هسته‌ای ما را ترور کردند؛ در صورتی‌که سلاح هسته‌ای تنها یکی از موارد مرتبط با دانش هسته‌ای است و جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود؛ البته دشمنان با دستاویز قرار دادن این بهانه‌های واهی می‌خواهند ما را در رسیدن به دانش هسته‌ای و از پیشرفت در سایر عرصه‌های مرتبط با دانش هسته‌ای بازدارند.

 جناح‌بازی‌ها باعث شده خدمات نظام نادیده گرفته شود

وی با بیان اینکه امروز کشور دستخوش بازی‌های سیاسی برخی جناح‌ها شده است، افزود: متاسفانه جناح بندی‌ها و گروه بندی‌های سیاسی سبب شده تا هریک به تخطئه دیگری بپردازند و خدمات نظام را نادیده بگیرند در صورتی‌که این قبیل کارها خیانت و بزرگترین ظلم به کشور و مردم است.

سردار کارگر یادآور شد: امروز همین سیاست بازی‌ها و افشاگری‌هایی که به راه افتاده در واقع آفت کشور و مملکت محسوب می‌شود، ما اجازه نداریم بر پایه مطالب و حرف‌های بی‌اساس با آبروی افراد بازی کنیم؛ لذا موضوعی که در محکمه اثبات نشده و مستند نیست و اجازه مقام قضایی برای مطرح کردن آن صادر نشده است را نباید در سطح جامعه منتشر کنیم که این کار خلاف قانون، اخلاق و انسانیت است.

وی با تاکید بر انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن مسوولان کشور گفت: امروز باید همه ما مراقب باشیم تا به خاطر میز و جایگاه در زمین دشمن بازی نکنیم. ما میراث‌دار شهدا و خانواده‌های ایثارگران هستیم، یک روز این عزیزان برای دفاع از وطن از جان خود گذشتند و امروز نیز این وظیفه بر عهده ما است که با تلاش و اهتمام شبانه روزی جهت مرتفع کردن مشکلات مردم گام برداریم.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه استقلال داشتن در جهان برای ما هزینه دارد، گفت: اردشیر زاهدی و بسیاری از مسئولین دوره طاغوت در کتاب خاطراتشان می‌گویند که یک گروهبان آمریکایی نسبت به یک ژنرال ما ارجحیت داشت و ما نباید این مسائل را فراموش کنیم. امروز بالاترین ارزش در کشور ما استقلال و آزادی است که بحمدالله از آن برخورداریم.

سردار کارگر با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه طولانی در پیش دارد، گفت: ما هنوز اول راه هستیم و باید برای پیشرفت و اعتلای کشور تلاش وافری داشته باشیم.

 اگر سال ۱۳۵۹ قوی بودیم دشمن به ما حمله نمی‌کرد

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه رویه جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط مسالمت‌آمیز با سایر کشورها است، گفت: البته که در راه استقلال، آزادی و امنیت باید قوی باشیم، ما توان دفاعی و موشکی را برای دفاع از خود در برابر تهدیدات می‌خواهیم؛ اگردر سال ۱۳۵۹ قوی بودیم، مسلما دشمن به ما حمله نمی‌کرد. دشمن تا مادامی که ما قوی و مقتدر هستیم جرأت نمی‌کند به ما نزدیک شود و اگر ما تضعیف شویم دشمن دوباره طمع خواهد کرد.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف مسوولان جمهوری اسلامی این است که پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور را در طول ۴۳ سال گذار از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان و اطلاع رسانی کنند. متاسفانه برخی در داخل کشور امروز حرف‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را تکرار می‌کنند، و تمام پیشرفت‌های نظام را نادیده می‌گیرند و اشکالات را برجسته می‌کنند؛ این درحالی است که با آن‌ها با رأفت اسلامی رفتار می‌شود.  

سردار کارگر با اشاره به فتنه سال ۱۳۸۸ گفت: ملت فهیم ایران هرگز جنایات و توطئه این افراد را فراموش نمی‌کنند، این افراد در آن دوره نظام را تا لبه پرتگاه بردند و امروز از روشنفکری دم می‌زنند و خود را حامی مردم عنوان می‌کنند؛ در صورتی‌که سال‌ها دولت و دستگاه‌های اجرایی دست همین افراد بوده است و اکثر تحریم‌هایی هم که علیه نظام جمهوری اسلامی تحمیل شده است، بعد از سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد؛ این تحریم‌ها در واقع انعکاس خیانتی بود که از سوی برخی از همین افراد صورت گرفت که به دشمن گرا دادند و اسرار نظام را فاش کردند.

مطالبات باید از مراجع قانونی پیگیری شود

وی با بیان اینکه مردم باید مطالبات خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند، گفت: مردم و مسوولان باید هوشیار باشند، امروز اعتراضات مردمی نباید بستری برای ورود، دخالت و نفوذ دشمنان شود، نباید اجاره دهیم دشمن بر مطالبات مردم سوار شود و از آن بهره برداری سیاسی کند. ملت ایران آگاه، بصیر و فهیم هستند و هرجا که متوجه شوند دشمن می‌خواهد از آن‌ها سوء استفاده کند خط شان را از خط دشمن جدا می‌کنند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به خدمات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت: همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند: اگر مجاهدت این عزیزان در سوریه و عراق نبود ما باید در کرمانشاه و همدان با داعش و عناصر تکفیری می‌جنگیدیم.

وی با بیان اینکه داعش پشت مرزهای ما بود، با این وجود جمهوری اسلامی در امنیت و صلابت به سر می‌برد، افزود: این درحالی بود که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در معرض خطر حضور عناصر تکفیری داعش بودند.

 وظیفه داریم به دولت کمک کنیم/ باید به دولت فرصت داد

سردار کارگر در ادامه گفت: ما امروز وظیفه داریم به دولت فعلی کمک کنیم؛ چرا که این عزیزان در طول سه ماهی که بر سر کار آمده‌اند برای حل مشکلات مردم تلاش شبانه روزی می‌کنند و در برابر جوسازی‌ها کوتاه نمی‌آیند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه نباید از دولتی که سه ماه بر سر کار است و هنوز انتصابات آن کامل نشده، توقع برطرف کردن همه مشکلات را داشت، افزود: باید به دولت فرصت داده شود و به آنها کمک کرد؛ اما در این فاصله برخی آمده اند و عملکرد دولت را ارزیابی می‌کنند که این جای تأمل دارد.

سردار کارگر گفت: ما انقلابی و حزب‌اللهی هستیم و پای این انقلاب و رهبری تا آخرین قطره خون ایستاده‌ایم و از اینکه در این مسیر قرار گرفته‌ایم، به خود می‌بالیم. ما به شهدا، جانبازان، رزمندگان و به سردار سلیمانی‌ها و فخری‌زاده‌ها افتخار می‌کنیم. ما باید با همین اعتقادات به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کنیم، چون هرچه داریم به برکت خون پاک این شهدای والامقام است.  

وی گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید جایی باشد که روحیات و تفکرات بسیجی و اسلام ناب محمدی در آن ساری و جاری باشد؛ چون ما می‌خواهیم از دفاع مقدس دفاع کنیم و دفاع مقدس به فرموده شهید حاج قاسم سلیمانی آیینه تمام نمای معارف اسلامی است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha