۵۲ درصد دانش آموزان مهابادی هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت مهاباد گفت: ۵۲ درصد از جامعه هدف دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال این شهرستان هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

قاسم امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع جامعه هدف ۲۲ هزار نفری دانش آموزان این شهرستان تاکنون بالغ بر ۱۶ هزار نفر واکسن خود را دریافت کرده اند که از این تعداد ۷۸ درصد دز نخست و ۵۲ درصد هم هر ۲ دز خود را تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیت این شهرستان، هشت پایگاه مدرسه‌ای برای تزریق واکسن دانش آموزی دایر شده است که متناسب با میزان استقبال، تغییراتی در آن لحاظ می‌شود.

رییس مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: با توجه به اینکه از اوایل آذرماه جاری مدارس این شهرستان به صورت محدود بازگشایی و تدریس به صورت حضوری شده است، از والدین انتظار داریم فرزندان خود را برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون بفرستند.

امینی اضافه کرد: در کنار اجرای طرح واکسیناسیون نظارت مستمر بر نحوه بازگشایی مدارس و رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مدیران و شورای دانش آموزی انجام شده تا دانش آموزان و معلمان در شرایط ایمن فعالیت خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۹۵ هزار دُز انواع واکسن داخلی و خارجی به افراد واجد شرایط دریافت واکسیناسیون از همه گروه های هدف در این شهرستان تزریق شده است، افزود: از این تعداد حدود ۱۶۵ هزار نفر از واجدان شرایط، دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده و بیش از ۱۲۸ هزار نفر نیز دُز دوم خود را پس از تکمیل فرآیند دُز اول تزریق کرده اند. 

امینی افزود: از مجموع ۱۹۲ هزار نفر واجد شرایط دریافت واکسن در مهاباد حدود ۳۷ هزار نفر رده سنی ۱۲ سال به بالا هنوز نسبت به تزریق واکسن خود اقدام نکرده اند که پایش و شناسایی جهت توجیه واکسیناسیون در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۵۸۳ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ اشنویه و پیرانشهر تنها شهرهای آذربایجان غربی هستند که هم اکنون در وضعیت نارنجی مقابله با کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha