۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84559072
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی در جمهوری چک

تهران-ایرنا- هزاران نفر در پراگ پایتخت جمهوری چک در مخالفت با اعمال مقررات محدودکننده برای مقابله با افزایش بی سابقه مبتلایان به ویروس کرونا تظاهرات کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: معترضان شامل اعضا و حامیان احزاب سیاسی و گروه هایی بودند که نتوانستند در انتخابات پارلمانی اکتبر گذشته به هیچ کرسی ای دست یابند.

این سومین تظاهرات معترضان در دو هفته گذشته بوده است.

شرکت کنندگان از استفاده از ماسک و حفظ مقررات فاصله اجتماعی خودداری کردند و مقررات منع استفاده از مشروبات الکلی در اماکن عمومی را زیر پا گذاشتند.

معترضان شعار می دادند: آزادی! دیگر برای ما بس است» و بنرهایی را در مخالفت با تزریق واکسن در دست داشتند.

این تظاهرات بدون دخالت پلیس انجام شد.

مبتلایان روزانه در این کشور بار دیگر رکورد زده است و روز پنجشنبه با تقریبا ۲۸ هزار مبتلا در روز رسید. در یک هفته گذشته از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت این کشور هزار و ۱۹۱ نفر به کرونا مبتلا شده اند. به طور کلی از بین جمعیت ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری جمهوری چک بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۲ هزار و ۸۳۷ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

نرخ واکسیناسیون در جمهوری چک در سطح دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که ده ها هزار نفر از اتریشی ها روز یکشنبه در اعتراض به دستور واکسیناسیون اجباری از سوی دولت به خیابان ها آمده اند. صدر اعظم اتریش روز یکشنبه تاکید کرد که این اقدام در مقایسه با دیگر گزینه های موجود «دخالتی جزیی» محسوب می شود.

یکی از بزرگترین تظاهرات ها در شهر «گراتس» در جنوب اتریش برگزار شد. پلیس در ساعات پایانی روز شنبه اعلام کرد که حدود ۲۵ هزار نفر از مردم در این تظاهرات شرکت داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha