استاندار: پادگان‌های نظامی به خارج از یاسوج منتقل شوند

یاسوج - ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیروهای نظامی فعال در یاسوج باید زمین های در اختیار را واگذار کرده و به بیرون از شهر منتقل شوند تا زمینه برای رفع بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز فراهم شود.

سید علی احمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای این طرح در راستای افزایش زمین های قابل ساخت و ساز در شهر یاسوج ضروری است.

وی اظهار داشت: بر اساس این طرح، اداره کل منابع طبیعی استان زمین لازم برای ساختن پادگان های جدید در اختیار حوزه های نظامی مربوطه قرار می دهد.

احمدزاده بیان کرد: با اجرای این طرح زمین های در اختیار مجموعه های نظامی مسکونی خواهند شد  و به این ترتیب بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز، که کمبود زمین است برطرف می شود.

وی عنوان کرد: طرح نهضت مسکن ملی در کهگیلویه و بویراحمد در کشور و استان با قدرت آغاز شده است و همه دستگاه ها باید با این طرح همراه شوند.

بر اساس گفته های مسوولان ساخت سالانه ۱۰ هزار خانه در استان نیاز است و در چهار سال آینده باید ۴۰ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

تعهد امسال واحدهای مسکن طرح جهش تولید ۹ هزار و ۳۲۷ واحد است.

تاکنون ۱۹ هزار و ۱۱۳ نفر در استان برای ساخت مسکن نام نویسی کرده اند که از این تعداد هشت هزار و ۴۳۸ نفر در شهر یاسوج ثبت نام کرده اند.

 مشکل زمین در سه شهر یاسوج، سی سخت و باشت وجود دارد البته بر اساس گفته های مسوولان جانمایی هایی شده که در دست پیگیری است.

تاکنون ۱۲۶هزار متر مربع زمین برای ساخت مسکن تهیه شده است و در بیشتر شهرها حتی برای چهار سال آینده نیز زمین برای ساخت مسکن وجود دارد و از این جهت مشکلی ندارند.

در یاسوج زمینی به مساحت ۷۰ هکتار جانمایی شده که رفع مشکلات آن در دست پیگیری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha