نمایشگاه گردشگری تهران باید محل ملاقات ذینفعان باشد

تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران با رویکردی موضوع محور محل ملاقات ذینفعان گردشگری خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان در نشست شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران که قرار است از تاریخ ۹ لغایت ۱۲ بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان تهران برگزار شود؛ موضوع بررسی برنامه و اقدامات کمیته‌های تخصصی این رویداد را با حضور روسای هر بخش و فعالان گردشگری مربوطه در دستور کار قرار داد.

وی در این نشست عنوان کرد: نمایشگاه گردشگری تهران باید محل ملاقات ذینفعان گردشگری باشد؛ از این رو هر الزامی که برای تحقق این مهم نیاز بود را می پذیریم. این الزام شاید کاهش تعداد بازدیدکنندگان، کاهش تعداد غرفه‌ها و یا حتی پایین آمدن جذابیت‌های بصری این رویداد برای عموم باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه مخاطب اصلی این رویداد فعالان گردشگری هستند پیشنهاد تقسیم‌بندی ایام برگزاری نمایشگاه به دو بخش عمومی و تخصصی بررسی شد. بر این اساس با اعلام زمان بازدید شامل دو روز نخست برای حضور بخش خصوصی جهت تعامل و برگزاری نشست‌های B2B و دو روز بعد هم برای مشارکت مردمی و حضور عموم، موافقت جمعی بعمل آمد.
بنا به گفته معاون گردشگری رویکرد، جدید نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران حرکت از سوی مخاطبین عام به سوی مخاطبان خاص است.
شالبافیان با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال موضوع محور خواهد بود؛ خاطرنشان کرد: در تلاشیم در همه غرفه‌ها اعم از داخلی و خارجی به محصولات متنوع گردشگری از جمله گردشگری کشاورزی، خوراک، سلامت، دریایی و غیره بپردازیم و از حضور بخش‌های فرابخشی مرتبط از جمله نهادهای تاثیرگذار در امر سفر، حمل و نقل، بانک‌های عامل و بیمه‌ها بهره‌مند شویم.
شالبافیان همچنین در پایان این نشست مداقه بیشتر در برنامه هر یک از کمیته‌های تخصصی نمایشگاه گردشگری تهران را در دستور کار روسای مربوطه قرار داد و از آنها خواست تا با جزییات بیشتر برنامه‌ریزی صورت گرفته را ارائه کنند.  
لازم به ذکر است هم‌اکنون کمیته‌های «روابط عمومی و اطلاع رسانی»، «بین المللی و تشریفات»، «امور استان‌ها»، «آموزش»، «گردشگری الکترونیک» و «استارت آپ‌ها»، «پشتیبانی» و نیز «حفاظت و حراست» ذیل شورای سیاست گذاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران تشکیل شده است.  

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha