بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم افتتاح شد

بوشهر- ایرنا- بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم با حضور استاندار و مسئولان محلی شهرستان دیلم از توابع استان بوشهر شامگاه یکشنبه مورد بهره برداری قرار گرفت.

️به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی روز دوشنبه به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرد: برای ساخت و تجهیز این بخش ۲۰ میلیارد تومان اعتبار با همکاری یکی از مؤسسه‌های خیریه دیلم هزینه شده است.

دکتر سعید کشمیری افزود: بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم شامل ان آی سی یو، آی سی یو و سی سی یو که با زیربنای یکهزار و ۴۰۰ متر مربع شامل ۲۳ تخت از سوی یکی از مؤسسه‌های خیریه دیلم ساخته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خیرین حوزه سلامت دیلم در انجام امور خیرخواهانه از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

کشمیری بیان کرد: با بهره‌برداری از بخش‌های ویژه بیمارستان دیلم، سطح پاسخگویی به نیازهای درمانی مردم بیش‌ازپیش ارتقا و قابلیت پذیرش بیمار از شهرهای هم‌جوار نیز نسبت به قبل افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: همچنین خیرین دیلم به تازگی تصمیم به احداث مجموعه‌ای به متراژ ۲ هزار متر  تحت عنوان پانسیون پزشکان دارند.

کشمیری تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام تلاش خود را برای تجهیز بخش‌های متعدد بیمارستان دیلم، اعم از خیر ساز و دولتی کرده و در این مسیر گرچه خیرین همیشه یک گام جلوتر هستند، ولی به نحو مطلوب روند تجهیز بخش‌ها صورت گرفته است.

استاندار بوشهر نیز در این مراسم با اشاره به توسعه زیرساخت‌های درمانی در استان بوشهر گفت: همکاری مردم در عرصه سلامت در شهرستان دیلم ستودنی است و تاکنون با مشارکت خیران طرح‌های مختلف بهداشتی درمانی اجرا شده است.

احمد محمدی زاده با بیان اینکه مردم نقش مهمی در مهار ویروس کرونا داشته‌اند افزود: اکنون همه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر در شرایط آبی و کم خطر در عرصه ویروس کرونا قرار دارد که مشارکت مردم در این حوزه قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم در عرصه سلامت اجرا طرح‌های درمانی از جمله تکمیل بیمارستان‌های در دست اجرا است تصریح کرد: در این زمینه برنامه ویژه‌ای برای جبران عقب‌ماندگی در عرصه درمان تدوین شده است.

استاندار بوشهر خدمات مدافعان سلامت در عرصه بیماری کرونا را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: برای مصون ماندن از ویروس کرونا ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در دریافت واکسن کرونا باید همکاری مردم افزایش یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha