افزون بر سه هزار نفر در شاهرود دُز سوم واکسن کرونا تزریق کردند

شاهرود- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون سه هزار و ۳۳۴ نفر از جمعیت هدف در شهرستان های شاهرود و میامی دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن روز دوشنبه با بیان اینکه یکی از موثرترین راهکارها برای مقابله با بیماری کرونا انجام  واکسیناسیون است به خبرنگاران افزود: دُز سوم واکسن کرونا برای گروه های هدف از جمله افراد بالای ۶۰ سال، کادر درمان و نظام سلامت، نقص سیستم ایمنی، پیوند عضو و جانبازان شیمیایی تزریق می شود.

وی واکسیناسیون به موقع را یکی از علت های بهبود نسبی در آمار ابتلا، بستری و فوت در زیر مجموعه این دانشگاه خواند و ابراز  داشت: افرادی که دُز دوم واکسن آسترازنکا تزریق کردند بعد از گذشت ۶ ماه می توانند دُز سوم را دریافت کنند.

چمن با بیان اینکه  افرادی که دُز دوم سایر واکسن ها را تزریق کردند نیز می توانند بعد از گذشت چهار ماه برای دریافت دُز سوم مراجعه کنند، اظهار داشت: سایر گروه های هدف به تدریج برای تزریق دُز سوم فراخوان می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: تاکنون ۹۱ درصد جمعیت تحت پوشش بالای ۱۲ سال شهرستان های شاهرود و میامی دستکم یک دُز واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی با بیان اینکه ۷۴ درصد از جمعیت هدف شرق استان سمنان دُز دوم را دریافت کردند، افزود: براساس تحقیقات میدانی و مطالعات جهانی، واکسیناسیون در کاهش آمار ابتلا به ویژه بستری و مرگ فوق العاده موثر است.

چمن از آمادگی کامل همکاران این دانشگاه برای واکسیناسیون خبر داد و اظهار داشت: اکنون روند رو به کاهش خوبی در آمار ابتلا، بستری و فوت در حوزه تحت پوشش این دانشگاه شاهد هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار کووید-۱۹ بستری شدند، افزود: در شبانه روز گذشته پاسخ  ۲۲ نمونه آزمایشگاهی در شهرستان های شاهرود و میامی مثبت اعلام شد.

به گفته وی، هم اکنون ۵۸ بیمار کووید-۱۹ در بخش های اختصاص یافته بیماران کرونایی بیمارستان های امام حسین(ع) و بهار شاهرود بستری هستند.

بیمارستان امام حسین (ع) و بهار شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص دارند، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند. 

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha