۱۴۸ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اراک شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۱۴۸ طرح تولیدی و صنعتی نیمه‌کاره با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در نقاط مختلف این شهرستان شناسایی شد.

«سعید جعفری کرهرودی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجموع سرمایه‌گذاری در طرح‌های مذکور ۲۳۴ هزار میلیارد ریال است که در صورت بهره‌برداری ۲ هزار و ۹۱۳ فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

وی، مجموع طرح‌های نیمه کاره تولیدی از ۲ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اراک را ۲۱۸ مورد عنوان کرد و ادامه داد: تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها اولویت اصلی سازمان صمت است و انتظار می‌رود نهادهای مسئول نیز در این مسیر لازم را همکاری داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت:  ۸۰ جواز تاسیس واحد تولیدی امسال با برآورد سرمایه‌گذاری ۱۹ هزار میلیارد ریال در نقاط مختلف اراک صادر شد که بهره‌برداری از آن‌ها یک‌هزار و ۷۷۴ فرصت شغلی در شهرستان به دنبال دارد.

جعفری کرهرودی، شمار جوازهای تاسیس صادر شده در شهرستان اراک را ۴۷۵ فقره عنوان کرد و گفت: بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۰ هزار و ۱۱۲ فرصت شغلی در این شهرستان به دنبال دارد.

وی بیان کرد: ۵۶ پروانه بهره‌برداری با سرمایه گذاری چهار هزار و ۶۱ میلیارد ریال امسال که ۵۷۲ فرصت شغلی را به دنبال دارد. 

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد از آن‌ها در اراک فعال هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha