تمامی مراکز فرهنگی و هنری خراسان شمالی بازگشایی شد

بجنورد- ایرنا- فعالیت مراکز فرهنگی و هنری که پیش از این در ۲ شهرستان گرمه و جاجرم در جنوب و جنوب غربی خراسان شمالی به علت وضعیت قرمز تعطیل شده بود هم اکنون در تمامی مناطق استان بازگشایی شده است.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس رنگ بندی جدید ستاد ملی کرونا استان از وضعیت قرمز خارج شده است به همین علت فعالیت نگارخانه ها، سالن های سینما و آموزشگاه های آزاد هنری بصورت حضوری است.
 ابوالحسن حیدری با اشاره به اینکه فعالیت مراکز فرهنگی و هنری در شهرهای با و ضعیت نارنجی نیز سالن های سینمایی با ظرفیت ۵۰ درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی است گفت: فعالیت در آموزشگاه های آزاد هنری نیز با حضور ۱۰ نفر است.

فعالیت مراکز فرهنگی و هنری  که از نیمه دوم مرداد ماه امسال به علت اعمال محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده بود از اواخر شهریور با تغییر رنگ‌بندی در استان آغاز و دوباره در آبان ماه سال جاری با وارد شدن این خطه به وضعیت پرخطر کرونایی تعطیل شد اما هم اکنون با خارج شدن از وضعیت قرمز کرونایی دوباره این مراکز فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان های بجنورد، گرمه، جاجرم، اسفراین، شیروان و فاروج در وضعیت زرد و مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

استان خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری  دارای ۹ سالن سینما  با ۲ هزار ۲۷۴ صندلی و ۱۲ سالن نمایش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha