۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۷
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84558945
۰ نفر

برچسب‌ها

معترضان خیابانهای پایتخت لبنان را مسدود کردند

تهران - ایرنا - لبنانیها در اعتراض به وخامت شرایط اقتصادی و افزایش تورم در این کشور، چندین خیابان و بزرگراهی منتهی به بیروت پایتخت این کشور را مسدود کردند.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا، رسانه های لبنانی اعلام کردند که شماری از تظاهرکنندگان در اعتراض به افزایش نرخ دلار و وخامت اوضاع معیشتی، بزرگراه «طرابلس - عکار» در منطقه «باب التبانه» را با لاستیک و ایجاد موانع، مسدود کردند.

گزارش ها حاکی است که دیروز (یکشنبه) در فراخوان‌های ناشناسی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، از شهروندان بیروت خواسته شده بود که از صبح امروز (دوشنبه) در اعتراض به وضعیت اقتصادی کشور به خیابان‌ها بیایند.

سرتیپ بازنشسته «جورج نادر» در گفت و گو با پایگاه خبری «لیبانون دیبایت» در پاسخ به این سوال که چه کسی پشت این اعتراضات است و اهداف آنها چیست؟ گفت: عاملان این فراخوانها، ناشناس و هویت مشخصی ندارند، بنابراین ما تصمیم گرفتیم در آن شرکت نکنیم و نگران آن هستیم که احزابی که قدرت دارند و یا سرویس های اطلاعاتی پشت این فراخوانها باشد، زیرا نمی توان به این سادگی راه ها را در تمام مناطق لبنان مسدود کرد.

در پی افزایش بی سابقه قیمت ارز در لبنان و بحران اقتصادی، بیروت و برخی مناطق این کشور در هفته های اخیر بار دیگر شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha