اقدامات لازم برای نصب دستگاه «ایکس ری» در پایانه مرزی نوردوز انجام شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: اقدامات لازم از سوی این اداره کل برای نصب دستگاه «ایکس ری» کامیون در پایانه مرزی نوردوز انجام شده است.

اورجعلی علیزاده، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ضرورت نصب دستگاه «ایکس ری» در پایانه مرزی نوردوز برای کنترل کامیون ها و جلوگیری از قاچاق کالا، افزود: پیش از این دستگاه ایکس ری مخصوص کنترل خودروهای سواری عبوری از این پایانه نصب و به بهره برداری رسیده بود و دستگاه ویژه کامیون ها نیز نصب شده و به زودی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه پایانه مرزی نوردوز نقش بسزایی در گسترش صادرات و تجارت با کشورهای اتحادیه اوراسیا دارد، اظهار داشت: به منظور تسهیل در تردد خودروها در این مسیر، جاده های منتهی به دستگاه ایکس ری ساماندهی و بهسازی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این راستا ۲ لایه آسفالت ریزی به طول حدود یک کیلومتر با استفاده از یک هزار و ۵۰۰ تن آسفالت، انجام شد.

علیزاده، ادامه داد: کارهای محول شده به این اداره کل برای نصب و بهره برداری از این دستگاه در این پایانه از جمله ایجاد و فنس کشی مسیرهای حرکت ایزوله کامیون ها انجام شده است.

به گزارش ایرنا، دستگاه «ایکس ری» کامیون پایانه مرزی نوردوز جزو چند دستگاه ایکس ری خریداری شده در چند سال گذشته از سوی گمرکات کشور برای پایانه های مرزی بوده که به علت آماده نبودن محل نصب این دستگاه در این پایانه، نصب نشده بود.

 گمرک نوردوز در ۶۵ کیلومتری شهر جلفا و در حاشیه رودخانه ارس قرار دارد که تنها مرز مشترک با کشور ارمنستان نیز به‌شمار می‌رود و رویه گمرکی جاری در آن نیز به صورت ترانزیت داخلی و خارجی است و به دلیل عدم وجود انبار مسقف، کالاها به صورت ترانشیت و ترانزیت صادر می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha