ابرهای بی‌باران آسمان خراسان رضوی را فرا می‌گیرند

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در برخی ساعات امروز (دوشنبه) و فردا گذر ابر در آسمان این استان پیش‌بینی می‌شود که بارشی را به همراه ندارد.

آیدا فاروقی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هوای شهر مشهد همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این وضعیت تا صبح چهارشنبه ادامه خواهد داشت و بعدازظهر چهارشنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

وی ادامه داد: روند افزایش دمای هوا در خراسان رضوی نیز تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از بعدازظهر چهارشنبه به تدریج جو به نسبت پایدار حاکم می‌شود و وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک، به خصوص برای نوار شرقی استان و مناطق بادخیز پیش‌بینی می‌گردد که کاهش میدان دید به سبب گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین چهار تا ۱۷ درجه سلسیوس در نوسان بود افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۹ درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به پنج درجه سلسیوس می‌رسد.

فاروقی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای یک درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۰ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌ سبزوار با سرعت ۲۹ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha