سربازان وظیفه دارای مهارت تسهیلات اشتغال یک میلیارد ریالی می‌گیرند

اردبیل-ایرنا _سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: سربازان وظیفه‌ای که در دوران خدمت آموزش‌های مهارتی دیده‌اند بعد از پایان یافتن خدمت از تسهیلات یک میلیارد ریالی اشتغال بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا، یاسر عبداللهی عابد روز دوشنبه در جلسه هماهنگی با بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط استان برای پرداخت تسهیلات افزود: بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در این خصوص به بانک‌های استان اردبیل ابلاغ شده که سربازان متقاضی می‌توانند با ارائه کارت مهارت و پایان خدمت از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی بیان کرد: سربازان دارای مدرک دانشگاهی دولتی و آزاد، مراکز علمی - کاربردی، فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و مدارس کار و دانش از ارائه مدرک مهارتی برای دریافت تسهیلات معاف هستند.
عبداللهی عابد اظهار کرد: دیگر سربازان نیز با طی دوره های مهارت آموزی در حین خدمت می‌توانند بعد از اتمام دوره خدمت از این تسهیلات استفاده کنند.
وی افزود: پیگیری‌های لازم از بانک‌ها برای اجرای این طرح و پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به سربازان مهارت دیده به طور جدی انجام می‌شود.
در این جلسه نمایندگان نیروهای مسلح، آموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی،  هلال احمر و تبلیغات اسلامی گزارشی از دوره های آموزشی مهارت‌های تخصصی و مهارت زندگی به سربازان ارائه کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha