دریافت بیش از ۲ هزار اثر در جشنواره آموزش وپژوهش مدیریت شهری و روستایی

تهران - ایرنا - رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره آموزش و پژوهش در مدیریت شهری و روستایی در ۲۴ آذر ماه، از دریافت ۲۰۲۹ اثر در این رویداد خبر داد و گفت: آثار دریافتی در مقایسه با جشنواره سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: آثار دریافتی در مجموع در پنج قالب کتاب، مقاله، پایان نامه، طرح پژوهشی و طرح نوآورانه بوده و بیش از ۶۰۰ اثر نسبت به جشنواره سال قبل بیشتر دریافت شده است.  

وی ادامه  داد: در سال جاری بنا به مقتضیات، سه محور با عناوین «شهرها و مدیریت شهری در گام دوم انقلاب و سده جدید»، «بازگشایی شهرها در دوره پساکرونا» و «رصد تحولات شهرها و مدیریت شهری در پایان سده» به عنوان محورهای ویژه جشنواره تعیین شده‌اند.

جمالی نژاد گفت: جشنواره امسال شامل ۱۶ محور تخصصی در حوزه مدیریت شهری و روستایی با موضوعات، شهرسازی و معماری، خدمات شهری، اجتماعی و فرهنگی، سلامت شهری، مدیریت دانش و شهرهای یادگیرنده، مطالعات کاربردی و اجرایی، دیپلماسی شهری، حمل و نقل و ترافیک، برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، ایمنی و مدیریت بحران، مالی و اقتصادی، محیط زیست و انرژی، فنی و عمرانی، سیاستگذاری و آینده پژوهی شهری، نوآوری و هوشمندسازی شهری و مدیریت توسعه روستایی است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲۰ عضو هیات علمی از دانشگاه‌های سراسر کشور، طی سه مرحله، آثار جشنواره سال جاری را در محورهای ۱۶ گانه مورد بررسی و داوری قرار داده و در نهایت در هر محور، بر حسب امتیاز، آثار برتر، برگزیده و شایسته قدردانی مشخص و در مراسم اختتامیه جشنواره که در ۲۴ آذر ماه برگزار می‌شود، معرفی و قدردانی خواهند شد.

جمالی نژاد ضمن قدردانی و تشکر از استقبال بسیار ارزشمند صاحب نظران و اندیشمندان حوزه مدیریت شهری و روستایی و اهتمام آنها در ارسال آثار به جشنواره، از خانواده بزرگ مدیریت شهری و روستایی خواست تا همچون سال گذشته در نشست‌های تخصصی این جشنواره که به صورت مجازی برگزار می‌شود، مشارکت فعال داشته باشند.   

هشتمین جشنواره آموزش و پژوهش در مدیریت شهری و روستایی ۲۴ آذر ماه به صورت مجازی و همزمان با سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری با مشارکت شهرداری تهران برگزار می شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha