تصادف زنجیره‌ای ۱۲ خودرو در همدان سه مجروح برجا گذاشت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: تصادف زنجیره‌ای بین ۱۲ خودرو در سراشیبی پل رسالت شهر همدان سه مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ «فرخ جمالی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسبب بروز این تصادف زنجیره‌ای عبور عرضی یک عابر از سطح سواره رو و ترمز ناگهانی خودروی نخست برای برخورد نکردن با این عابر بوده که پس از آن دیگر خودروها هم یک به یک به صورت زنجیروار با هم برخورد کردند.

وی اضافه کرد: با وجود زیرسازی و نصب پایه های پل عابر پیاده اما حدود ۶ ماه است که دیگر قطعات پل در حاشیه راه رها شده و نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدامی نشده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: محدوده بروز این سانحه زنجیره‌ای از نقاط پر تردد عابران است که به علت فوت ۲ عابر در این نقطه نصب و راه اندازی پل عابر پیاده در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ جمالی بیان کرد: شهرستان همدان دارای ۱۶ پل عابر پیاده با ۲۴ دستگاه پله برقی است که هیچیک از پله‌های برقی فعال نیستند.

وی خاطرنشان کرد: در نشست شورای ترافیک، شهرداری همدان مکلف به راه اندازی پله برقی تمامی پل های عابر پیاده در مدت ۶ ماه و گماردن نگهبان در این محل ها برای پیگیری از سرقت قطعات پل و آسیب زدن به آنها شد البته در بلند مدت باید در این محل ها دوربین مدار بسته نیز نصب کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار داشت: همچنین روز گذشته چهاردستگاه خودرو در زیر گذر صدا و سیما با هم برخورد کردند که سبب مجروح شدن یک نفر از سرنشینان خودرو شد.

سرهنگ جمالی درباره علت بروز این سانحه نیز افزود: خودروی نخست به علت نقص فنی به یکباره خاموش و سرعتش کم شده اما خودرویی که در پشت سر این وسیله نقلیه در حال تردد بود به علت سرعت بالا با آن برخورد کرده و دیگر خودروها هم به ترتیب با هم تصادف کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha