۱۱۶ بیمار کووید - ۱۹ در استان یزد شناسایی شدند

یزد- ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شبانه روز گذشته در مراجعه افراد به مراکز درمانی از ۵۶۵ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، برپایه معیارهای تشخیصی سازمان جهانی بهداشت ،۱۱۶ بیمار مبتلای قطعی به کووید -۱۹ در استان شناسایی شدند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این واحد دانشگاهی ،سید ابراهیم سلمانی افزود: از این تعداد، ۲۷ نفر به دلیل وخامت حال عمومی در بیمارستان بستری شدند و بقیه در منزل دوران نقاهت خود را طی می کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۳۶۲ فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲  بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه(i.c.u) خدمات درمانی دریافت می کنند.

به گفته سلمانی شبانه روز گذشته پنج بیمار براثر ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان های ابرکوه، اشکذر ، تفت و یزد جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید - ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha