۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84558815
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کنتور برق مشترکان پرمصرف کردستانی هوشمند می‌شود

سنندج- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان به ارسال پیامک به مشترکان پرمصرف مبنی بر ضرورت تعویض کنتور اشاره کرد و گفت: مشترکان تعرفه‌های خانگی و تجاری که بیش از الگوی مصرف تعیین شده از انرژی برق استفاده می کنند مشمول این طرح و استفاده از لوازم اندازه گیری هوشمند می‌شوند.

کوهسار رسولی‌تبار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین راستا و در قالب ارسال پیام کوتاه به مشترکان پرمصرف استان، لزوم استفاده از کنتور هوشمند اطلاع‌ رسانی شده است.

وی اضافه کرد: به همه مشترکان خانگی و تجاری که بیش از الگوی مصرف تعیین شده (۲۸۰۰ کیلووات ساعت) در یکسال اخیر (از اول مهر ۱۳۹۹ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰) مصرف برق داشته‌اند، کنتور آنها باید تعویض و تبدیل به کنتورهای هوشمند شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: وزارت نیرو در جدیدترین اقدام خود اعلام کرده مشترکانی که مصارف خانگی بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه های عادی و بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه های گرم (خرداد، تیر، مرداد و شهریور) دارند، برای تبدیل کنتورهای آنان به هوشمند، در این مرحله مورد هدف هستند.

رسولی‌تبار با اشاره به اینکه ضرورت استفاده از کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف در راستای اجرای بند(د) تبصره ۱۵ قانون بودجه مصوبه تکلیفی مجلس شورای اسلامی به دولت است، گفت: بر این اساس به منظور اصلاح الگوی مصرف برق، دولت مکلف است از طریق شرکت های توزیع برق سراسر کشور نسبت به نصب شمارشگر هوشمند (کنتور) ساخت داخل برای مشترکان برق با اولویت مشترکان پرمصرف اقدام و هزینه مربوط را به صورت اقساط بلندمدت از مشترکان دریافت کند.

وی تاکید کرد: هوشمند سازی کنتور در واقع با هدف استفاده از فناوری‌های روز، افزایش بهره وری، سلامت اداری، کاهش تلفات و مباحث زیست محیطی است و اجرای این مصوبه در آینده نزدیک موجب افزایش ارائه خدمات بصورت غیرحضوری و رفاه مشترکان نیز خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان خواستار توجه مشترکان به استفاده بهینه از انرژی برق شد و ادامه داد: مشترکان در صورت ابهام در موضوع تعویض کنتور، می‌توانند به ادارات برق در شهرستان‌ها مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کنند.

در حال حاضر ۷۰۰ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha