حماس خواستار بازگذاشتن دست مقاومت برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطیم (حماس) خواستار بازگذاشتن دست مقاومت در کرانه باختری برای مقابله با جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، عبداللطیف القانوع سخنگوی حماس گفت: یورش و تعرض اسحاق هرتزوگ رییس رژیم صهیونیستی به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل را باید با بازگذاشتن هرچه سریع تر دست مقاومت در کرانه باختری و مواردی همچون توقف بازداشت ها و تعقیب قضایی افراد، پاسخ داد.

وی در حساب توئیتری خود، خواستار برداشتن فشار از روی توده های فلسطینی و جوانان انقلابی در کرانه باختری برای مقابله با جنایت این رژیم شد.

هرتزوگ روزیکشنبه تحت تدابیر شدید  امنیتی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، وارد شهر الخلیل در کرانه باختری شد.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از ورود نمازگزاران به حرم ابراهیمی جلوگیری کردند.

اسحاق هرتزوگ روز گذشته به صحن مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل یورش برد تا در جشن انوار، شمع یهودیان را در آنجا روشن کند.

وی به همراه «شای آبرامسون» خاخام اعظم ارتش، شمع حانوکا را روشن کرد و گفت: بر خلاف همه موانع، پیوند یهودیان با الخلیل و غار همکفالا (مسجد ابراهیمی) با میراث مسلم مادران و پدران که جای هیچ بحثی در آن نیست، در حال  قوی تر شدن است.

نیروهای اشغالگر نیز صبح روز یکشنبه به ده ها نمازگزار فلسطینی در صحن مسجد ابراهیمی حمله کردند که پس از اقامه نماز در مقابل ورودی مسجد با سردادن شعارهایی در محکومیت قصد اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی برای هجوم به آن مسجد، تجمع کرده بودند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha