سپاهان – نساجی؛ امیدواری مازندرانی‌ها به چمن اصفهان

ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران امروز در چهارمین دیدار خارج از خانه‌اش طی فصل بیست‌ویکم به مصاف صدرنشین لیگ و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی می‌رود و فرصت دارد که روی چمن با کیفیت نقش جهان یک بار دیگر بازی باکیفیتی به نمایش بگذارد و شکست سنگین فصل قبل در این ورزشگاه را جبران کند.

به گزارش ایرنا، هفته هفتم بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور امروز دوشنبه با برگزاری پنج دیدار آغاز می‌شود که در یکی از این بازی‌ها تیم فوتبال نساجی مازندران از ساعت ۱۶ در ورزشگاه نقش جهان اصفهان مهمان سپاهان، صدرنشین رقابت‌ها و مدعی جدی قهرمانی است.

نساجی در حالی چهارمین دیدار خارج از خانه خود را باید امروز مقابل طلایی‌پوشان اصفهان برگزار کند که سه دیدار قبلی خارج از خانه در این فصل را نیز مقابل سه مدعی دیگر یعنی پرسپولیس، گل‌گهر و استقلال قرار گرفته بود و اتفاقا عملکرد قابل قبولی هم داشت.

شاگردان الهامی هفته دوم در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس تهران رفتند و با این که شکست ۲ – ۱ را پذیرا شدند، اما بازی درخشانی ارائه کردند و نشان دادند که تیمی منسجم و باکیفیت هستند. دیدار هفته سوم نساجی نیز در سیرجان و مقابل گل‌گهر برگزار شد که باز هم با بازی خوب شاگردان الهامی و متوقف کردن تیم پرمهره و متمول گل‌گهر در خانه با کسب تساوی ۱ – ۱ کیفیت و عیار فوتبال نساجی نشان داده شد.

سومین دیدار خانگی نساجی هم بازی هفته پنجم مقابل دیگر تیم مدعی و بالای جدولی یعنی استقلال تهران بود که باز هم با نمایش خوب نساجی‌چی‌ها همراه بود و به کسب یک امتیاز از تساوی بدون گل برای نساجی و جا ماندن استقلال از صدر جدول منجر شد. امروز نیز نساجی باید به مصاف یکی دیگر از مدعیان قهرمانی برود که تا کنون بهترین عملکرد را در لیگ برتر داشت. سپاهان اصفهان با سرمربیگری محرم نویدکیا تا پایان هفته ششم تنها تیم لیگ برتری است که چهار برد کسب کرده است.

نساجی امروز در شرایطی باید به مصاف صدرنشین رقابت‌ها برود که سرمربی‌اش به دلیل محرومیت اجازه حضور روی نیمکت و ایستادن کنار زمین را ندارد. الهامی در بازی نیم‌فصل دوم لیگ قبل که ۲ اردیبهشت امسال به میزبانی نساجی برگزار شده بود نیز به خاطر دریافت کارت قرمز در بازی با پرسپولیس از حضور روی نیمکت نساجی محروم بود و امروز نیز مانند بازی فصل قبل اجازه حضور در کنار زمین را ندارد.

هواداران تیم فوتبال نساجی مازندران که تیم‌شان از کیفیت بد چمن در بازی‌های خانگی زیان دیده و در چمن خوب زمین حریفان عملکرد خوبی داشت، امیدوارند امروز در مصاف با صدرنشین لیگ برتر روی چمن هموار ورزشگاه نقش جهان فوتبالی باکیفیت از تیم‌شان ببینند و تیم‌شان دست‌کم یک امتیاز از نقش‌جهان بیرون بیاورد.

جدال با حریف خطرناک

اما حریف امروز نساجی تیمی مستحکم از نظر دفاعی و خطرناک در گلزنی است که به دلیل حساسیت بالای رقابت در صدر جدول فقط به برد نیاز دارند تا رتبه نخست را در پایان هفته هفتم از دست ندهند و همچنان صدرنشین باقی بمانند. ضمن این که شاگردان نویدکیا در دفاع و حمله نیز بهترین عملکرد لیگ را داشتند. آن‌ها در ۶ بازی گذشته فقط یک گل دریافت کردند که مربوط به شهرآورد فوتبال اصفهان بود و توسط دیگر تیم اصفهانی وارد دروازه سپاهان شد. از این نظر سپاهان ۱۳ امتیازی و صدرنشین در کنار آلومینیوم اراک و استقلال تهران بهترین خط دفاعی لیگ را تا پیش از هفته هفتم در اختیار دارد.

سپاهان – نساجی؛ امیدواری مازندرانی‌ها به چمن اصفهان

طلایی‌پوشان اصفهان در گلزنی هم خطرناک‌تر از سایر تیم‌ها نشان داده‌اند. سپاهان و پرسپولیس تنها تیم‌های لیگ هستند که در ۶ هفته اخیر توانستند ۸ گل وارد دروازه حریفان کنند. این توان گلزنی می‌تواند برای نساجی که در ۶ بازی اخیر اشتباه‌هایی در خط دفاع داشت و تا کنون نیز هفت گل دریافت کرده خطرناک باشد. البته نساجی‌چی‌ها نیز روی آمادگی و توان گلزنی کریم اسلامی حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. از پنج گلی که نساجی در ۶ بازی اخیر به ثمر رسانده ۳ گل توسط اسلامی زده شد که او را همراه با لوسیانو پریرا(فولاد)، پیمان بابایی(تراکتور) و کوین یامگا(استقلال) در صدر جدول برترین گلزنان لیگ قرار داده است.

امیدواری به چمن نقش جهان

آن‌چه که هواداران نساجی را برای بازی امروز مقابل صدرنشین لیگ امیدوار نگه می‌دارد کیفیت خوب بازی‌های این تیم در فصل جاری روی چمن‌های هموار و مناسب است. کادر فنی و بازیکنان و حتی هواداران این تیم طی این فصل با توجه به شرایط ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و کیفیت بد ورزشگاه شهدای ساری بر خلاف روال مرسوم تیم‌ها معمولا منتظر هستند تا دیدارهای خارج از خانه‌ نساجی فرا برسد.

 نساجی حتی قید برگزاری مسابقات خانگی در مازندران را هم زده و حالا قرار است بازی‌های خانگی‌اش را تا زمان آماده شدن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر در استانی دیگر برگزار کند. در چنین شرایطی و با عملکردی که نساجی در سه بازی خارج از خانه خود مقابل سه حریف قدرتمند داشت، زمین چمن باکیفیت ورزشگاه زیبای نقش جهان می‌تواند برای مهمان امتیاز و برای میزبان دردسرساز باشد.

سپاهان – نساجی؛ امیدواری مازندرانی‌ها به چمن اصفهان

نگاهی به پیشینه بازی‌های دو تیم در نقش جهان نیز نشان می‌دهد که معمولا دیدارهای این دو تیم در اصفهان پرهیجان و جذاب رقم خورده است. البته تقابل قبلی‌ سپاهان و نساجی در نقش جهان که مربوط به هفته ششم فصل بیستم است خاطره خوشی برای نساجی‌چی‌ها به جا نگذاشت ؛ چرا که با شکست سنگین ۴ – ۰ مقابل سپاهان همراه بود و پس از آن شکست نیز دوران افول و بحران نساجی آغاز شد.

 دیدار نیم‌فصل دوم نیز در قائمشهر با وجود این که ساکت الهامی هدایت نساجی را به عهده گرفته بود و تیم شرایط بهتری پیدا کرده بود، با تک‌گل زیبا و از راه دور احسان حاج‌صفی با برد ۱ – ۰ سپاهان تمام شد. پس از لیگ بیستم و در فصل آماده‌سازی تیم‌ها نیز نساجی و سپاهان دو دیدار تدارکاتی در تهران برگزار کردند که در یکی از این دو دیدار سپاهان با چهار گل پیروز شد و در بازی دیگر نتیجه مساوی ۱ – ۱ به دست آمد. در مجموع دو تیم تا کنون در ۱۱ بازی رسمی و تدارکاتی مقابل هم قرار گرفتند که چهار تساوی، پنج برد برای سپاهان و دو برد برای نساجی نتیجه این تقابل‌ها بود.

نساجی در صورتی که بتواند امروز نیز مانند دیدارهای خارج از خانه قبلی فوتبال با کیفیت و منسجم خود را ارائه کند و اسیر تاکتیک‌های شاگردان نویدکیا نشود و یک تساوی خارج از خانه دیگر به دست آورد، با خیالی آسوده‌تر به استقبال هفته هشتم و تقابل با قعرنشین لیگ برتر یعنی پدیده مشهد می‌رود.

دیدار امروز نساجی و سپاهان توسط امیر عرب‌براقی قضاوت می‌شود و فرهاد مروجی، فرهاد فرهادپور و وحید زمانی هم کمک‌داورهای این مسابقه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha