استاندار : قزوین ظرفیت های فرهنگی زیادی در سطح کشور دارد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: این استان ظرفیت های زیادی در زمینه فعالیت های فرهنگی دارد که نیازمند توجه بیشتر است.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اعلایی روز یکشنبه در دیدار با مدیران خانواده بزرگ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به پیشینه تاریخی و فرهنگی این استان اشاره کرد و افزود : قزوین از پایگاه‌های فرهنگی کشور است و سبقه فراوانی در این زمینه دارد.

وی ظرفیت های فرهنگی را زیربنای توسعه دانست و یادآورشد: دولت سیزدهم با رویکرد اخلاقی و فرهنگی به دنبال ایجاد شرایط مناسبی در این زمینه است و حمایت های لازم نیز از فعالان فرهنگی در این دولت انجام می گیرد.

اعلایی بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و افزود: امروز با توجه به قیمت بالا باید کتاب‌هایی را در مساجد در دسترس اقشار مختلف جامعه قرار داد تا مردم بتوانند برای مطالعه به این کتاب ها دسترسی داشته باشند و این مهم گامی موثر برای گسترش فرهنگ مطالعه است.

استاندار قزوین گفت : همچنین ظرفیت فرهنگی و هنری بسیار خوبی در کانون های مساجد وجود دارد که باید از این ظرفیت ها نیز استفاده کرد.

وی افزود: اگر به توانمندی های فکری و ایده ها توجه شود می توان کارهای بسیار بزرگی را در سطح استان انجام داد.

اعلایی بر لزوم برگزاری هفته فرهنگی قزوین تاکید کرد و یادآورشد: هفته فرهنگی قزوین می تواند با هدف معرفی ظرفیت ها و توانمندی فرهنگی نقش مهمی را  در خارج از استان ایفا کند.

استاندار : قزوین ظرفیت های فرهنگی زیادی در سطح کشور دارد

در ابتدای این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیرکل کتابخانه های عمومی، مدیر هماهنگی کانون های مساجد و رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین، ضمن تبریک انتصاب استاندار قزوین ، گزارشی از فعالیت ها و عملکرد حوزه خود ارائه و چالش های این بخش را نیز تشریح کردند.

استاندار : قزوین ظرفیت های فرهنگی زیادی در سطح کشور دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha