ترکیب تیم مذاکره کننده نشان از اراده قوی سیاسی و رعایت منافع کشور دارد

تهران - ایرنا - نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ترکیب تیم مذاکره کننده نشان از اراده قوی سیاسی ایران و رعایت منافع کشور دارد.

محمد مهدی مفتح روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: اگرچه جزئیات دقیقی از روند مذاکرات هنوز منتشر نشده اما با توجه به نمودهای بیرونی و تاثیرات این مذاکرات در روابط کشور به مذاکره کنندگان و مذاکرات اخیر خوشبین و امیدوار هستیم.

 مفتح در خصوص عملکرد دولت و تیم مذاکره کننده در مذاکرات اخیر اظهار داشت: تیم مذاکره کننده فعلی در حال پیگیری منافع کشور در چارچوب‌های تعیین شده است؛ چارچوب‌هایی که رهبر انقلاب پیش از این بارها نسبت به رعایت آنها به تیم مذاکره کننده قبلی متذکر شده بودند.

وی در ادامه عنوان کرد: مذاکرات اگرچه هنوز خروجی رسانه‌ای نداشته است اما اثرات مثبت آن را از آرامش نسبی در اقتصاد و شرایط کشور می‌توان مشاهده کرد. اگر تحریم ها برداشته شود اتفاقات خوبی رخ می‌دهد اما تیم مذاکره کننده و دولت در اقدامی مثبت تا کنون چنین گرایی به طرف مقابل نداده است و همین مساله باعث شده که نقطه ضعفی در این مذاکرات دیده نشود و یا کمرنگ باشد.

این نماینده مردم در مجلس ضمن اظهار امیدواری نسبت به روند مذاکرات از سوی تیم مذاکره کننده عنوان کرد: همین که همه مراودات سیاسی و تجاری کشور در چند ماه گذشته معطوف به کشورهای غربی نشده، نشان دهنده این است که مذاکرات با طرف غربی در یک مسیر معقول و منطقی پیگیری شده و طرف غربی ایران را مشتاق برای رسیدن به نتایج نمی بیند.

مفتح همچنین در ادامه افزود: نتیجه مذاکره به هر قیمتی چیزی جز بالارفتن توقعات طرف مقابل نخواهد داشت و دست برتر را از تیم مذاکره کننده می گیرد، اما تیم مذاکره کننده فعلی اگرچه جوان است اما تا کنون نشان داده که ایران مشتاق و معطل مذاکرات نیست و همین مساله موضع ایران را در این دور مذاکرات تغییر داده است.

وی با بیان اینکه روند مذاکرات در حال پیگیری است و کشور معطل این مذاکرات نمانده بیان داشت: جوان بودن و ترکیب تیم مذاکره کننده نه تنها نقطه ضعف برای آنها محسوب نمی شود بلکه نشان از یک اراده قوی سیاسی برای گفت‌وگو با طرفین برای کم کردن اختلافات در عین رعایت منافع کشور خواهد بود.

مفتح با تاکید بر اینکه مسیر مذاکرات به خوبی در حال طی شدن است عنوان کرد: اگرچه جزئیات دقیقی از روند مذاکرات هنوز منتشر نشده اما با توجه به نمودهای بیرونی و تاثیرات این مذاکرات با پشتوانه های داخلی به مذاکره کنندگان و مذاکرات خوشبین و امیدوار هستیم.

 تیم مذاکره‌کننده ایران که از روز گذشته به سرپرستی علی باقری کنی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان برای رفع تحریم‌ها به وین سفر کرده شامل جمعی از برجسته ترین کارشناسان و مسئولان در حوزه های مختلفی است که در سالهای اخیر درگیر پدیده تحریمهای ظالمانه بوده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha