۱۰ هزار معتاد در اصفهان توسط "کنگره ۶۰" از بند اعتیاد رهایی یافتند

اصفهان - ایرنا - دیده بان امور شهرستان‌های "کنگره ۶۰" گفت: از سال ۸۴ تاکنون حدود ۱۰ هزار نفر در استان اصفهان در قالب این تشکل غیردولتی از بند اعتیاد رها شدند.

کنگره ۶۰، تشکل غیردولتی است که در آن بوسیله کارهای گروهی، آموزش، مباحث روانشناسی و ورزش به درمان معتادان پرداخته می‌شود.

به گزارش ایرنا، احمد حکیمی، عصر یکشنبه در مراسم افتتاح شعبه میرداماد کنگره ۶۰ در اصفهان افزود: اکنون نیز بالع بر چهار هزار نفر دیگر  در این خطه با عضویت در این سازمان مردم نهاد تحت درمان اعتیاد قرار دارند.

همچنین رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران گفت: ایده تشکیل تشکل‌های مردمی مانند تشکل غیردولتی "کُنگره ۶۰" می‌تواند در درمان و کاهش هر نوع آسیب اجتماعی دیگر مفید باشد.

کورش محمدی تصریح کرد: این روزها شمار و ابعاد آسیب های اجتماعی بشدت افزایش پیدا کرده است لذا باید از توان مردمی و راهکارهای مناسب مبتنی بر خود اعضا، بر ابن مشکلات چیره شد.

وی با بیان اینکه گرفتاری به اعتیاد حاصل مجموعه شرایط است، خاطرنشان کرد: بنابراین درمان و کاهش شمار معتادان نیازمند رفع این عوامل در جامعه است.

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران اضافه کرد: انضباط در رویکرد و عملکرد از ویژگی‌های بارز این تشکل مردمی به شمار می‌رود و می توان مانند آن را برای رفع سایر چالش‌های اجتماعی تسری داد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷ شعبه کنگره ۶۰ در استان اصفهان ابراز امیدواری کرد که روزی تمام این مجموعه ها به باشگاه‌های ورزشی ارتقا یابند و دیگر نیازی به پذیرش نداشته باشند.

۱۰ هزار معناد در اصفهان توسط "کنگره ۶۰" از بند اعتیاد رهایی یافتند

همچنین دیده بان تحقیقات کنگره ۶۰ نیز در این مراسم اظهار داشت: مباحث این مجموعه مبتنی بر علم بوده است و موفقیت آن از همین موضوع نشات می گیرد.

علی خدامی خاطرنشان کرد: بنیان این نهاد بر نیکوکاری و فعالیت‌های انسان دوستانه استوار است و هر تشکلی که مسیر مستقیم و در جهت خیر را طی کند، پیروز و موفق خواهد شد.

۱۰ هزار معناد در اصفهان توسط "کنگره ۶۰" از بند اعتیاد رهایی یافتند

به گفته مسوول شعب کنگره ۶۰ اصفهان، شعبه میرداماد هفدهمین شعبه در استان  در خیابان بعثت اصفهان قرار  دارد و در مساحتی بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.

اصغر منصوری در گفت و گو با ایرنا، میزان سرمایه گذاری این مجموعه را ۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این شعبه قابلیت پذیرش حدود ۵۰۰ نفر را دارد.

استان اصفهان از نظر شیوع اعتیاد در رتبه ۲۳ کشور قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha