۳۵۰میلیاردریال برای اتصال قلعه رئیسی به محور پاتاوه دهدشت اختصاص یافت

یاسوج - ایرنا - فرماندار کهگیلویه گفت: در سفر مهرماه سالجاری رییس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد برای اتصال مسیر ارتباطی دم عباس بخش چاروسا به جاده پاتاوه دهدشت ۳۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافت.

دارا کریمی نژاد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:  این مسیر از روستای دم عباس تا اتصال به جاده ملی پاتاوه به دهدشت هفت کیلومتر طول دارد.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۳۵ درصددانست و بیان کرد: با بهره برداری از این طرح مسیر بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک به مرکز استان کاهش چشمگیری خواهد یافت.

کریمی نژاد تصریح کرد: علاوه بر بهره مندی جمعیت ۵۰ هزار نفری بخش های چاروسا و دیشموک از مسیر ارتباطی مناسب ساکنان این دو بخش از بن بست تاریخی خارج می‌شوند.
وی کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر تا یاسوج مرکز استان را از دیگر مزایای این طرح اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود ، طرح یاد شده تا قبل از پایان سال زیر بار ترافیک برود.

 با حضور خیرالله خادمی معاون سابق وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی اتصال جاده قلعه رئیسی به محور پاتاوه به دهدشت در آذر سال ۹۶  کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی این جاده ملی در سال ۷۴ شروع شد و برای سهولت کار به چهار قطعه تقسیم شد که طول قطعه های اول و سوم آن به ترتیب ۲۶ و ۲۰ کیلومتر و قطعه های دوم و چهارم نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است.

۱۳ تونل به طول هشت هزار و ۲۰۰ متر و تعداد ۱۸ دستگاه پل بزرگ بالای دهانه ۱۶ متری در این جاده طراحی شده است.

قطعه نخست این جاده از روستای گندی خوری تا منطقه سرچنار در سال ۸۷ نیز به بهره برداری اولیه رسید.

 قطعه دوم جاده از سرچنار تا لوداب، قطعه سوم از لوداب تا دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه و قطعه چهارم نیز از کمربندی شهر دهدشت تا دهدشت غربی است.

قطعه سوم جاده ملی پاتاوه - دهدشت ۶۳ کیلومتر طول دارد و دارای ۱۱ دهنه پل به طول سه هزار و ۱۶۰ متر است.

قطعه دوم این جاده به طول ۲۸ کیلومتر اردیبهشت سال ۹۷ به بهره برداری رسید.

جاده پاتاوه به دهدشت به طول ۱۳۷ کیلومتر که هم اکنون زیر بار ترافیکی رفته است از مهمترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی است که با بهره برداری کامل آن ضمن کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور، بیش از ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha