تیم جوان و متخصص مذاکره کننده، اشتباهات تیم دولت قبل را تکرار نمی‌کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیمی که از سوی ایران برای مذاکرات اعزام شده است، باید همه تلاش خود را در راستای رسیدن به نقشه راه ترسیم شده به‌کار بندند، تا اتفاقاتی که در مذاکرات قبلی در دوره تدبیر و امید برای کشور ما افتاد تکرار نشود.

سارا فلاحی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره جوانگرایی و تخصص در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جدید در دولت سیزدهم اظهار کرد: نخستین گام در مبحث مذاکرات هسته‌ای این است که مذاکره‌کنندگان در نظر داشته باشند که طرف‌های مقابل از کشورهای قدرتمند اقتصادی در جهان هستند که چالش‌هایی را در منافعی که با ما داشته‌اند، قبلاً پشت سر گذاشته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه‌ به این نکته، ما باید در نظر داشته باشیم تیم مذاکره‌کننده ما هم باید فهم دقیقی از نظام بین‌الملل داشته باشد و در کنار آن مضافاً، دانایی و توانایی و روحیه حضور در این مذاکرات که ممکن است به درازا بکشد را نیز داشته باشند.  

فلاحی بیان کرد: حتماً روحیه جهادی و انقلابی و جوانگرایی می‌تواند در این روند مؤثر باشد و همه اینها مستلزم این است که تیمی که از سوی ایران برای این مذاکرات فرستاده می‌شوند همه تلاش خود را در راستای رسیدن به نقشه راه ترسیم شده به کار بندند، تا اتفاقاتی که در مذاکرات قبلی در دوره تدبیر و امید برای کشور ما افتاد تکرار نشود.

وی با اشاره به عدم تسلط بعضی از اعضا تیم مذاکره‌کننده در دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: متأسفانه در دوره قبلی در بعضی از بندها، حتی به متن مذاکره توجه نشده بود که بعدها در وزارت امور خارجه نیز به این اشتباهات اعتراف شد و با جمله عدم اطلاع از این روند این اشتباهات عادی جلوه داده شد.  

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امیدواریم در تیم جوان و متخصص کنونی که از سوی دولت انقلابی سیزدهم انتخاب شده و در این مذاکرات شرکت می‌کنند تکرار این اشتباهات را شاهد نباشیم و این تیم با فهم کامل و باهدف تأمین منافع کشور بر میز مذاکره حاضر شوند و به بهترین شکل ممکن از تخصص و دانایی خود استفاده کنند تا حداکثر منافع کشور از این مذاکرات تأمین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha