چهار خطه کردن جاده اردبیل-سرچم سال آینده تکمیل می‌شود

اردبیل-ایرنا-فرماندار اردبیل گفت: از ۳۵ کیلومتر چهار خطه جاده اصلی اردبیل - سرچم، عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر به اتمام رسیده و هفت کیلومتر باقیمانده نیز سال آینده تکمیل می‌شود.

مسعود امامی یگانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:یک هزار و ۲۰۰ متر از این جاده از شهر آراللو عبور می‌کند که برای اجرای زیرسازی بتنی، جدول و آسفالت آن بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، اجرای روشنایی این مسیر با تأمین اعتبار لازم، سال آینده تکمیل خواهد شد.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه امسال ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و توسعه راه‌های روستایی این شهرستان اختصاص یافته است،افزود:یکی از مطالبات اصلی مردم روستاهای اردبیل بهسازی راه‌ها و تامین آب آشامیدنی است که برای برآورد شدن این مطالبات اعتبارات لازم تامین شده است.

 وی با اشاره به اجرای طرح‌های راه‌سازی در برخی روستاها و بخش‌ها افزود: تکمیل و اجرای طرح‌های هادی، رفع مشکل آب شرب و کشاورزی، رفع مشکل اینترنت و آنتن‌دهی در روستاها از دیگر مشکلات و مطالبات مردم روستاهای شهرستان اردبیل است که برای تامین اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات ملی دستگاه‌ها تلاش می‌شود.

فرماندار اردبیل گفت: در بخش ثمرین نیز بهسازی و توسعه  سه راهی ثمرین به شهرثمرین و روستای گندیشمین در حال اجراست و بهسازی و ساماندهی  نهر این شهر با اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال از منابع ملی شروع می‌شود.

وی در مجموع از اختصاص ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب آشامیدنی و ساماندهی راه‌های روستایی این شهرستان خبرداد و افزود: وضعیت راه‌های روستایی در این شهرستان چندان مطلوب نیست و نیازمند مرمت و بازسازی هستند.

امامی یگانه اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات روستاهای اردبیل کمبود آشامیدنی است که آب و فاضلاب برای تامین آب روستاهای دارای مشکل باید اقدامات اساسی انجام دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha