سویه جدید کرونا، نظارت بر پروازهای فرودگاه لارستان فارس را تشدید کرد

لارستان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس اعلام کرد: نظارت و کنترل پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین‌المللی لارستان با توجه به ورود سویه جدید کرونا و احتمال انتقال و گسترش آن به کشورمان تشدید شده است.

وحید یگانه یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: البته فرودگاه بین المللی لارستان همواره در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی عملکرد مثبت و قابل قبولی بین همه فرودگاه های کشور داشته و توانست رتبه پنج از وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا کسب کند.

وی داشتن کارت واکسن برای تمام مسافران داخلی و خارجی از مسیر فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان را ضروری دانست و گفت: دفاتر خدمات مسافری پروازهای خارجی یا داخلی در این شهرستان که بدون کارت واکسن، بلیت صادر کنند بسته خواهند شد.

فرودگاه بین المللی لارستان پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی و۲۰درصد پروازهای داخلی را تامین می کند و سایت رادار RCAG،که پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در برمی گیرد زیر نظر این فرودگاه قرار دارد.

پروازهای مسیر کویت-لار و بالعکس که در ۱۸ ماه گذشته به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود، آبانماه امسال دوباره برقرار شد.

پنجشنبه هفته گذشته وزیر بهداشت آفریقای جنوبی، کشف سویه جدیدی از ویروس کرونا به نام "امیکرون" را اعلام کرد که با توجه به اظهارات وی، این ویروس دو ویژگی دارد که یکی قابلیت انتقال بالا و جهش زیاد است و دیگری این که می‌تواند از سیستم ایمنی گریزان باشد.

وزیر بهداشت کشورمان نیز یکشنبه در همایشی در تهران اعلام کرد که احتمال ورود ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی به کشور وجود دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر ، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha