نماینده مجلس: ولایت‌مداری بارزترین ویژگی شخصیتی شهید فخری‌زاده بود

تهران – ایرنا - نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد به ولایت فقیه و تلاش علمی از بارزترین ویژگی‌های شهید فخری‌زاده بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شخصیت ممتاز و تراز اول شهید فخری زاده اظهار داشت: آن شهید والامقام در حوزه های دفاعی، انرژی هسته ای و مسائل علمی و پزشکی عالی عمل کرد و این امر باعث حساسیت دشمن و به شهادت رسیدن وی شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان، تفکرات شهید فخری زاده را در حوزه توسعه فناوری هسته ای برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مثال‌زدنی دانست و افزود: رشد و بالندگی علمی در حوزه فناوری هسته ای مرهون تلاش های بی وقفه شهیدان هسته ای همچون شهید فخری زاده است.

نوروزی تاکید کرد: فرهنگ مقاومت باید توسط دولت، مجلس و رسانه ها ریل گذاری شود تا جوانان بتوانند شهدا را الگوی زندگی خود قرار داده و به جامعه اسلامی خدمت کنند.

وی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نهادی مردمی نسبت به محکومیت تروریست‌ها که در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد عمل می‌کند.

نوروزی به پیگیری ترور دانشمندان در حوزه بین الملل تاکید کرد و گفت: معاون حقوقی رییس جمهوری و دستگاه های مربوطه باید برای محکومیت و احقاق حق ایران در ترور دانشمندان خود با جدیت عمل کنند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: دولت در برنامه ششم و هفتم توسعه، فرهنگ ایثار و مقاومت را ریل گذاری کند و برای این مهم از ظرفیت های نخبگان و رسانه بهره‌مند شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha